Naar de inhoud
Cascadyas
EN

Chili Chili Waterval

Huilo-Huilo Falls

Een van de watervallen — Chili.

Wanneer gaan

Salto de Huilo Huilo
Claudio López · CC BY-SA 3.0

In cijfers.

74m³/s

Gemiddeld debiet

schatting

Jun–Sep

Beste maanden

443m

Hoogte boven zee

Het water van Huilo-Huilo Falls, maand na maand

Hij buldert van juni tot augustus.

De volste maanden: van juni tot augustus. De dunste: van december tot maart.

  1. 23 m³/sJan
  2. 18 m³/sFeb
  3. 25 m³/sMrt
  4. 45 m³/sApr
  5. 91 m³/sMei
  6. 135 m³/sJun
  7. 155 m³/sJul
  8. 152 m³/sAug
  9. 114 m³/sSep
  10. 85 m³/sOkt
  11. 60 m³/sNov
  12. 38 m³/sDec
veel water beste maanden

Van ongeveer 18 m³/s in de laagste maand tot 155 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van juni tot september.

Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.

Chili

Huilo-Huilo Falls is een waterval (Chili).

Meer op Wikipedia

Hoe er te komen.

Plan uw bezoek

Overnachten, ontdekken en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Gezien vanuit de lucht.

8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.

Huilo-Huilo Falls van bovenaf (Sentinel-2) N 2 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

De Río Fuy door de waterval
350 m400 m450 m500 mHuilo-Huilo Falls-1.5 km-1 km-0.5 km0+0.5 km+1 km+1.5 km← stroomopwaartsstroomafwaarts →

De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.

Het dal onder de waterval
−690 m+690 m

Rond de waterval daalt de rivier 145 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 42 m onder de laagste dalrand.

Wat er rondom is.

  • 5uitkijkpuntenSalto Huilo Huilo, Salto El Puma en nog 3
  • —gemarkeerde wandelroutes
  • 2parkeerplaatsen
  • —zwemplekken
  • 1picknickplekken
  • —toiletten
  • 1infoborden en bezoekerscentra
  • 3bushaltes binnen 1 km
  • 3andere benoemde watervallen binnen 4 kmSalto Porotero, Salto de la Leona, Salto del Puma
  • —grotten
  • 9campingsCamping Gratis, Camping Río Chan Chan, Camping Río Fuy en nog 6
  • 13hotels en accommodaties binnen 6 kmCanopy Village, Cabañas Huilo Huilo, Pensión "Gortari" en nog 10
  • 7restaurants en cafés binnen 3 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Weer

Het weer, maand na maand.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag °C232320161298912151820
Nacht °C10108653223579
Regen & sneeuw (mm)3533497112416515513681796146
Natte dagen65912161918171313108
Zon u/dag11,911,19,26,64,32,83,44,16,27,69,611,2
Sneeuw op de grond (cm)000141013116310

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (443 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.

Foto's

Door de ogen van bezoekers.

Bajada Salto Huilo Huilo - panoramio
gavin_62 · CC BY 3.0
J28 008 Salto Huilo Huilo
Falk2 · CC BY-SA 4.0
J28 009 Salto Huilo Huilo
Falk2 · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Natte en droge jaren

Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
202074%71%62%100%89%173%157%40%34%30%19%48%
202155%17%27%62%77%58%34%92%32%14%34%23%
2022100%67%80%120%38%64%78%37%73%34%7%18%
202314%6%46%60%28%162%96%59%126%43%56%6%
20242%2%66%100%131%119%15%19%134%20%86%19%
202562%46%90%138%77%105%36%22%50%136%40%18%

130% natter dan normaal 70% droger dan normaal

Vergelijk met de watervallen in de buurt.

Huilo-Huilo Falls

Chili

  • —Hoogte
  • 74 m³/sGemiddeld debiet
  • Jun–SepBeste maanden

Salto del Nilahue

Chili

  • —Hoogte
  • 17 m³/sGemiddeld debiet
  • Jun–SepBeste maanden

Bekijk de gids

Ojos del Caburgua

Chili

  • —Hoogte
  • 18 m³/sGemiddeld debiet
  • Jun–SepBeste maanden

Bekijk de gids

Petrohué Waterval

Chili

  • —Hoogte
  • 145 m³/sGemiddeld debiet
  • Jun–SepBeste maanden

Bekijk de gids

Over deze cijfers

Namen, hoogte, breedte, rivierWikidata (Q37854) · CC0
Debiet en stroomgebiedHydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Reliëf, rivierprofiel, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Paden, uitkijkpunten, parkeren© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.U bent hier
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken