
In cijfers.
95m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Apr–Jun
Sep
Beste maanden
145m
Hoogte boven zee
Het water van Hensfossen, maand na maand
Hij buldert van april tot oktober.
De volste maanden: van april tot oktober. Gemiddeld onder −4 °C (van december tot februari): de waterval kan deels bevriezen.
- 80 m³/sJan
- 35 m³/sFeb
- 60 m³/sMrt
- 136 m³/sApr
- 197 m³/sMei
- 178 m³/sJun
- 136 m³/sJul
- 132 m³/sAug
- 140 m³/sSep
- 142 m³/sOkt
- 118 m³/sNov
- 91 m³/sDec
Van ongeveer 35 m³/s in de laagste maand tot 197 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van april tot juni en september.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Noorwegen
Hensfossen is een waterval (Noorwegen).
Hoe er te komen.
- Hønefossdichtstbijzijnde plaats · 4,9 km in vogelvlucht
- Parkeren op 520 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Oslo-Gardermoen International Airport (OSL)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 48 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven OSL (Oslo)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van april tot juni en septemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 31 m over 3,5 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 53 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- —uitkijkpunten
- —gemarkeerde wandelroutes
- 1parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 3picknickplekken
- 1toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- 7bushaltes binnen 1 km
- 3andere benoemde watervallen binnen 4 kmLundstadfossen, Svinefoss, Hovsfoss
- —grotten
- 1campingsElvenga Camping
- 3hotels en accommodaties binnen 6 kmScandic Hønefoss, Klækken Hotell, Grand Hotel Honefoss
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Hønefoss4,9 km in vogelvlucht
- Jevnaker8,9 km in vogelvlucht
- Vik15 km in vogelvlucht
- Roa23 km in vogelvlucht
- Grua24 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -2 | -1 | 2 | 9 | 15 | 19 | 21 | 20 | 15 | 8 | 2 | -2 |
| Nacht °C | -8 | -8 | -5 | 0 | 6 | 10 | 13 | 11 | 7 | 2 | -2 | -7 |
| Regen & sneeuw (mm) | 76 | 58 | 57 | 62 | 95 | 100 | 116 | 122 | 98 | 104 | 91 | 76 |
| Natte dagen | 13 | 11 | 10 | 11 | 13 | 14 | 17 | 16 | 13 | 15 | 15 | 13 |
| Zon u/dag | 0,6 | 2,4 | 5,2 | 6,6 | 7,3 | 8,6 | 7,6 | 6,2 | 4,7 | 2,4 | 0,8 | 0,4 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 30 | 40 | 34 | 12 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | 16 | 24 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (145 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.

Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 94% | 110% | 121% | 79% | 42% | 134% | 113% | 45% | 113% | 183% | 97% | 251% |
| 2021 | 91% | 69% | 90% | 38% | 138% | 72% | 138% | 25% | 94% | 125% | 83% | 52% |
| 2022 | 62% | 140% | 25% | 36% | 66% | 102% | 62% | 54% | 134% | 93% | 184% | 102% |
| 2023 | 171% | 92% | 131% | 218% | 31% | 73% | 158% | 223% | 118% | 44% | 111% | 100% |
| 2024 | 106% | 192% | 217% | 107% | 95% | 124% | 132% | 128% | 125% | 99% | 41% | 116% |
| 2025 | 154% | 58% | 48% | 61% | 56% | 85% | 115% | 86% | 171% | 142% | 120% | 131% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q19370893) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



