
In cijfers.
5m
Hoogte
OpenStreetMap
11m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Jun–Sep
Beste maanden
528kW
Waterkracht
schatting
Het water van Haruru Falls, maand na maand
Hij buldert van juni tot augustus.
De volste maanden: van juni tot augustus.
- 5,4 m³/sJan
- 5,0 m³/sFeb
- 7,2 m³/sMrt
- 8,5 m³/sApr
- 13 m³/sMei
- 16 m³/sJun
- 20 m³/sJul
- 20 m³/sAug
- 14 m³/sSep
- 8,3 m³/sOkt
- 4,9 m³/sNov
- 5,1 m³/sDec
Van ongeveer 4,9 m³/s in de laagste maand tot 20 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van juni tot september.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Harurudichtstbijzijnde plaats · 0,4 km in vogelvlucht
- Parkeren op 80 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Kerikeri Airport (KKE)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 13 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven WRE (Whangarei)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van juni tot septemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors). Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
528 kW
Ongeveer 11 m³/s die 5 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- genoeg voor ongeveer 132 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 4 m over 1,8 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 22 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 3uitkijkpuntenMt. Bledisloe Lookout
- 1gemarkeerde wandelroutesTe Araroa - 01 Northland - d Kereikeri (Stone Store) to Waitangi Bridge
- 2parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 2picknickplekken
- 2toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- 8campingsWaitangi Holiday Park, Pahia TOP10 Holiday Park, Seaview Camper Van Park en nog 5
- 63hotels en accommodaties binnen 6 kmHaruru Falls Resort, Cap'n Bob's Beach House, Bayview Motel en nog 60
- 2restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Haruru0,4 km in vogelvlucht
- Paihia3,6 km in vogelvlucht
- Opua7,3 km in vogelvlucht
- Kerikeri11 km in vogelvlucht
- Moerewa12 km in vogelvlucht
- Kawakawa12 km in vogelvlucht
- Waimate North16 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 24 | 25 | 23 | 21 | 18 | 16 | 15 | 15 | 16 | 18 | 20 | 23 |
| Nacht °C | 17 | 17 | 16 | 14 | 13 | 11 | 10 | 10 | 10 | 12 | 13 | 15 |
| Regen & sneeuw (mm) | 78 | 70 | 90 | 84 | 113 | 114 | 133 | 123 | 85 | 67 | 60 | 78 |
| Natte dagen | 9 | 9 | 11 | 12 | 14 | 15 | 16 | 17 | 14 | 11 | 11 | 10 |
| Zon u/dag | 8,9 | 7,9 | 7,2 | 5,9 | 4,9 | 4,3 | 4,5 | 5,4 | 6,2 | 7,1 | 7,7 | 7,8 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (19 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 25% | 49% | 97% | 91% | 140% | 134% | 163% | 166% | 69% | 133% | 164% | 58% |
| 2021 | 77% | 137% | 85% | 112% | 71% | 166% | 139% | 100% | 187% | 241% | 135% | 139% |
| 2022 | 60% | 132% | 125% | 136% | 116% | 156% | 206% | 110% | 151% | 186% | 349% | 133% |
| 2023 | 359% | 246% | 60% | 233% | 195% | 146% | 65% | 76% | 120% | 177% | 103% | 157% |
| 2024 | 82% | 51% | 64% | 103% | 68% | 138% | 106% | 111% | 118% | 123% | 117% | 80% |
| 2025 | 138% | 34% | 38% | 300% | 81% | 115% | 157% | 112% | 199% | 166% | 174% | 110% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q1587822) · CC0 |
|---|---|
| Valhoogte | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






