
In cijfers.
150m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Jun–Sep
Beste maanden
20m
Hoogte boven zee
Het water van Harefossen, maand na maand
Hij buldert van mei tot juli.
De volste maanden: van mei tot juli, met het smeltwater. De dunste: van december tot maart. Gemiddeld onder −4 °C (van november tot maart): de waterval kan deels bevriezen.
- 80 m³/sJan
- 73 m³/sFeb
- 74 m³/sMrt
- 108 m³/sApr
- 184 m³/sMei
- 198 m³/sJun
- 183 m³/sJul
- 147 m³/sAug
- 136 m³/sSep
- 120 m³/sOkt
- 101 m³/sNov
- 91 m³/sDec
Van ongeveer 73 m³/s in de laagste maand tot 198 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van juni tot september.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Rusland
Harefossen is een waterval (Rusland).
Hoe er te komen.
- Bjørnevatndichtstbijzijnde plaats · 9,5 km in vogelvlucht
- Kirkenes Airport, Høybuktmoen (KKN)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 17 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven KKN (Kirkenes)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van juni tot septemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Hier stroomt de rivier ongeveer 62 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- —uitkijkpunten
- —gemarkeerde wandelroutes
- —parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- —campings
- —hotels en accommodaties binnen 6 km
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Bjørnevatn9,5 km in vogelvlucht
- Kirkenes14 km in vogelvlucht
- Nikel22 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -7 | -7 | -3 | 1 | 7 | 12 | 17 | 14 | 10 | 2 | -3 | -5 |
| Nacht °C | -13 | -13 | -9 | -4 | 2 | 6 | 10 | 9 | 5 | -1 | -7 | -11 |
| Regen & sneeuw (mm) | 42 | 34 | 41 | 45 | 73 | 87 | 103 | 95 | 69 | 65 | 43 | 46 |
| Natte dagen | 13 | 11 | 13 | 13 | 17 | 18 | 18 | 18 | 16 | 16 | 12 | 14 |
| Zon u/dag | 0,5 | 2,0 | 5,4 | 7,1 | 6,9 | 6,6 | 6,3 | 4,2 | 3,0 | 1,0 | 0,3 | — |
| Sneeuw op de grond (cm) | 43 | 53 | 58 | 46 | 10 | 1 | 0 | 0 | 2 | 13 | 21 | 30 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (20 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 163% | 133% | 143% | 143% | 115% | 117% | 86% | 120% | 93% | 86% | 92% | 67% |
| 2021 | 90% | 124% | 111% | 113% | 168% | 128% | 130% | 163% | 58% | 157% | 124% | 109% |
| 2022 | 126% | 128% | 111% | 89% | 87% | 74% | 121% | 101% | 144% | 127% | 68% | 68% |
| 2023 | 103% | 148% | 134% | 52% | 115% | 53% | 78% | 100% | 209% | 82% | 63% | 50% |
| 2024 | 93% | 88% | 105% | 110% | 86% | 100% | 64% | 54% | 126% | 83% | 178% | 148% |
| 2025 | 164% | 120% | 123% | 181% | 114% | 87% | 112% | 129% | 131% | 129% | 128% | 180% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q19373648) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.


