Naar de inhoud
Cascadyas
EN

Spanje Spanje Waterval

Gujuli

91 meter val.

Wanneer gaan

Cascada Gujuli
Gazpa · CC BY-SA 3.0

In cijfers.

91m

Hoogte

OpenStreetMap

0,38m³/s

Gemiddeld debiet

schatting

Nov–Feb

Beste maanden

340kW

Waterkracht

schatting

Het water van Gujuli, maand na maand

Hij buldert van november tot maart.

De volste maanden: van november tot maart. De dunste: van juli tot september.

  1. 0,6 m³/sJan
  2. 0,6 m³/sFeb
  3. 0,5 m³/sMrt
  4. 0,5 m³/sApr
  5. 0,3 m³/sMei
  6. 0,2 m³/sJun
  7. 0,1 m³/sJul
  8. 0,1 m³/sAug
  9. 0,1 m³/sSep
  10. 0,3 m³/sOkt
  11. 0,6 m³/sNov
  12. 0,6 m³/sDec
veel water beste maanden

Van ongeveer 0,10 m³/s in de laagste maand tot 0,64 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van november tot februari.

Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.

Spanje

Gujuli is een waterval (Spanje). Het water valt 91 m.

Meer op Wikipedia

Hoe er te komen.

Plan uw bezoek

Overnachten, ontdekken en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Hoe groot?

Hoe groot hij echt is.

91 mGujuli1,8 meen mens56 mTorenvan Pisa93 mVrijheidsbeeld96 mBig Ben

Valhoogte volgens OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors). Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.

340 kW

Ongeveer 0,38 m³/s die 91 m vallen: het vermogen van het vallende water.

  • genoeg voor ongeveer 85 huishoudens, als alles stroom werd

Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.

Gezien vanuit de lucht.

8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.

Gujuli van bovenaf (Sentinel-2) N 2 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

De Jaundia door de waterval
500 m550 m600 mGujuli-0.5 km0+0.5 km← stroomopwaartsstroomafwaarts →

De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.

Het dal onder de waterval
−690 m+690 m

Rond de waterval daalt de rivier 147 m over 1,7 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 60 m onder de laagste dalrand.

Wat er rondom is.

  • 2uitkijkpuntenGoiuriko begiratokia, Zuhaitzaren begiratokia
  • 2gemarkeerde wandelroutesArtzaintza naturbidea, Euskal Herriko ibilaldia
  • 1parkeerplaatsen
  • —zwemplekken
  • —picknickplekken
  • —toiletten
  • —infoborden en bezoekerscentra
  • —bushaltes binnen 1 km
  • 3andere benoemde watervallen binnen 4 kmAltubeko ur-jauziak, Baia ibaiko ur-jauziak
  • —grotten
  • —campings
  • 4hotels en accommodaties binnen 6 kmAS Hotel Altube, Santorkari Casa Rural, Casa Lafuente en nog 1
  • 2restaurants en cafés binnen 3 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Lezama7,6 km in vogelvlucht
  • Murgia7,8 km in vogelvlucht
  • Urduña / Orduña8,2 km in vogelvlucht
  • Amurrio11 km in vogelvlucht
  • Berberana14 km in vogelvlucht
  • Laudio / Llodio19 km in vogelvlucht
  • Ubide19 km in vogelvlucht
  • Zeanuri19 km in vogelvlucht

Weer

Het weer, maand na maand.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag °C891215182224242218129
Nacht °C2135811131311852
Regen & sneeuw (mm)10487837467563839528012396
Natte dagen1412121513109910131613
Zon u/dag2,43,65,16,27,17,47,87,46,74,72,92,6
Sneeuw op de grond (cm)563000000013

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (617 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.

Foto's

Door de ogen van bezoekers.

Recente jaren

Natte en droge jaren

Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
202044%35%164%130%132%160%77%159%173%231%36%268%
2021125%103%33%75%84%207%78%54%199%68%171%195%
202270%29%103%126%36%80%27%96%142%38%123%72%
2023162%50%37%54%86%148%71%126%156%96%127%98%
202466%140%94%51%140%141%64%197%262%209%59%118%
202580%53%122%91%116%108%105%125%94%49%118%78%

130% natter dan normaal 70% droger dan normaal

Vergelijk met de watervallen in de buurt.

Gujuli

Spanje

  • 91 mHoogte
  • 0,38 m³/sGemiddeld debiet
  • Nov–FebBeste maanden

Nervión Waterfall

Spanje

  • 222 mHoogte
  • 0,83 m³/sGemiddeld debiet
  • Mrt–Mei, NovBeste maanden

Bekijk de gids

Gavarnie Falls

Frankrijk

  • 422 mHoogte
  • 6,0 m³/sGemiddeld debiet
  • Mei–Jul, OktBeste maanden

Bekijk de gids

Over deze cijfers

Namen, hoogte, breedte, rivierWikidata (Q118549) · CC0
Valhoogte© OpenStreetMap contributors · ODbL
Debiet en stroomgebiedHydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Reliëf, rivierprofiel, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Paden, uitkijkpunten, parkeren© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.U bent hier
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken