
In cijfers.
27m
Hoogte
OpenStreetMap
235m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Apr–Jul
Beste maanden
62MW
Waterkracht
schatting
Het water van Great Falls, maand na maand
Hij buldert van mei tot juni.
De volste maanden: van mei tot juni, met het smeltwater. De dunste: van september tot januari.
- 106 m³/sJan
- 169 m³/sFeb
- 225 m³/sMrt
- 331 m³/sApr
- 477 m³/sMei
- 544 m³/sJun
- 371 m³/sJul
- 202 m³/sAug
- 116 m³/sSep
- 127 m³/sOkt
- 93 m³/sNov
- 71 m³/sDec
Van ongeveer 71 m³/s in de laagste maand tot 544 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van april tot juli.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Verenigde Staten
Great Falls is een waterval (Verenigde Staten). Het water valt 27 m.
Hoe er te komen.
- Malmstrom Air Force Basedichtstbijzijnde plaats · 8,5 km in vogelvlucht
- Parkeren op 310 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Great Falls International Airport (GTF)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 21 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven GTF (Great Falls)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van april tot julibeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors). Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
62 MW
Ongeveer 235 m³/s die 27 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- evenveel als 21 grote windturbines
- genoeg voor ongeveer 15.500 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 45 m over 3,1 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 93 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 1uitkijkpunten
- 1gemarkeerde wandelroutesNorth Shore Rivers Edge Trail
- 1parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 1picknickplekken
- 2toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- 1campings
- —hotels en accommodaties binnen 6 km
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Malmstrom Air Force Base8,5 km in vogelvlucht
- Great Falls15 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 2 | 3 | 9 | 14 | 20 | 25 | 31 | 29 | 23 | 14 | 7 | 1 |
| Nacht °C | -7 | -7 | -3 | 1 | 6 | 11 | 16 | 14 | 9 | 2 | -2 | -7 |
| Regen & sneeuw (mm) | 24 | 25 | 28 | 54 | 69 | 80 | 32 | 35 | 41 | 36 | 25 | 24 |
| Natte dagen | 7 | 7 | 8 | 11 | 13 | 14 | 9 | 8 | 7 | 8 | 7 | 7 |
| Zon u/dag | 4,4 | 6,1 | 6,7 | 7,4 | 8,6 | 10,2 | 12,2 | 10,2 | 7,9 | 5,9 | 4,3 | 3,5 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 17 | 16 | 13 | 10 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 7 | 14 | 17 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (896 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 83% | 112% | 96% | 76% | 110% | 174% | 82% | 35% | 54% | 146% | 100% | 48% |
| 2021 | 58% | 110% | 54% | 69% | 170% | 23% | 76% | 187% | 20% | 37% | 63% | 122% |
| 2022 | 91% | 87% | 104% | 71% | 49% | 73% | 214% | 109% | 127% | 146% | 131% | 138% |
| 2023 | 129% | 124% | 127% | 120% | 117% | 139% | 33% | 118% | 163% | 133% | 82% | 44% |
| 2024 | 86% | 165% | 85% | 89% | 133% | 84% | 65% | 142% | 185% | 17% | 93% | 89% |
| 2025 | 132% | 125% | 112% | 51% | 92% | 76% | 180% | 124% | 52% | 79% | 105% | 158% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q37774) · CC0 |
|---|---|
| Valhoogte | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.




