
In cijfers.
4m
Hoogte
OpenStreetMap
11m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Sep–Dec
Beste maanden
429kW
Waterkracht
schatting
Het water van Gates of Haast, maand na maand
Hij buldert van mei tot januari.
Hij voert het hele jaar vrij gelijkmatig water.
- 16 m³/sJan
- 7,6 m³/sFeb
- 6,9 m³/sMrt
- 7,1 m³/sApr
- 14 m³/sMei
- 15 m³/sJun
- 15 m³/sJul
- 15 m³/sAug
- 20 m³/sSep
- 20 m³/sOkt
- 17 m³/sNov
- 18 m³/sDec
Van ongeveer 6,9 m³/s in de laagste maand tot 20 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van september tot december.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Nieuw-Zeeland
Gates of Haast is een waterval (Nieuw-Zeeland). Het water valt 4 m. Hij ligt in Nationaal park Mount Aspiring.
Hoe er te komen.
- Parkeren op 70 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Wanaka Airport (WKA)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 77 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven ZQN (Queenstown)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van september tot decemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors). Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
429 kW
Ongeveer 11 m³/s die 4 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- genoeg voor ongeveer 107 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 229 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 376 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 1uitkijkpunten
- 1gemarkeerde wandelroutesWills Hut
- 3parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 1andere benoemde watervallen binnen 4 kmThunder Creek Falls
- —grotten
- 1campingsPleasant Flat Campsite
- —hotels en accommodaties binnen 6 km
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 20 | 20 | 18 | 15 | 12 | 9 | 8 | 10 | 12 | 14 | 16 | 18 |
| Nacht °C | 11 | 11 | 10 | 8 | 6 | 4 | 3 | 4 | 5 | 6 | 8 | 10 |
| Regen & sneeuw (mm) | 203 | 148 | 168 | 158 | 192 | 186 | 171 | 168 | 201 | 195 | 186 | 216 |
| Natte dagen | 16 | 13 | 15 | 16 | 18 | 16 | 16 | 18 | 18 | 19 | 17 | 18 |
| Zon u/dag | 7,2 | 7,3 | 5,8 | 4,8 | 3,4 | 3,2 | 3,6 | 4,3 | 5,1 | 6,0 | 6,9 | 7,3 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 0 | 0 | 0 | 2 | 6 | 12 | 13 | 10 | 7 | 5 | 2 | 1 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (204 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 54% | 145% | 102% | 117% | 83% | 55% | 151% | 98% | 158% | 112% | 53% | 81% |
| 2021 | 128% | 43% | 99% | 111% | 92% | 95% | 149% | 117% | 115% | 87% | 89% | 121% |
| 2022 | 19% | 225% | 37% | 101% | 84% | 173% | 138% | 194% | 98% | 106% | 112% | 54% |
| 2023 | 32% | 143% | 180% | 78% | 183% | 71% | 62% | 79% | 147% | 106% | 67% | 85% |
| 2024 | 138% | 88% | 95% | 203% | 18% | 40% | 74% | 147% | 159% | 131% | 119% | 95% |
| 2025 | 22% | 29% | 53% | 82% | 107% | 86% | 67% | 60% | 162% | 214% | 109% | 94% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q105973592) · CC0 |
|---|---|
| Valhoogte | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






