
In cijfers.
Apr–Jun
Nov
Beste maanden
197m
Hoogte boven zee
Het water van Fiumelatte, maand na maand
Hij buldert van april tot juni en van oktober tot november.
De volste maanden: van april tot juni en van oktober tot november.
- 49%Jan
- 50%Feb
- 63%Mrt
- 77%Apr
- 97%Mei
- 86%Jun
- 68%Jul
- 69%Aug
- 66%Sep
- 76%Okt
- 100%Nov
- 71%Dec
Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van april tot juni en november.
Schatting op basis van regen, smeltwater en verdamping per maand (NASA POWER, 1991–2020) rond de waterval. Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Varennadichtstbijzijnde plaats · 1,2 km in vogelvlucht
- Parkeren op 120 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Lugano Airport (LUG)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 29 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven BGY (Orio al Serio)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van april tot juni en novemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 115 m over 0,2 km.
Wat er rondom is.
- 16uitkijkpuntenHotel Eremo Gaudio, Baluardo, Castello di Vezio en nog 13
- 6gemarkeerde wandelroutesGreenway Dei Patriarchi, Sentiero del Viandante (Lierna - Perledo) (variante bassa), CamminaForeste - Tappa 7E en nog 3
- 34parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 4picknickplekken
- 4toiletten
- 14infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- 3campingsCamping Europa, Luxury Lodge, San Pietro
- 123hotels en accommodaties binnen 6 kmHotel Belvedere, Grand Hotel Victoria, Hotel Garni Corona en nog 120
- 82restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Varenna1,2 km in vogelvlucht
- Perledo1,6 km in vogelvlucht
- Bellagio2,8 km in vogelvlucht
- Esino Lario3,4 km in vogelvlucht
- Griante4,4 km in vogelvlucht
- Cadenabbia4,5 km in vogelvlucht
- Menaggio4,6 km in vogelvlucht
- Lierna4,9 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 7 | 8 | 13 | 17 | 22 | 26 | 28 | 27 | 23 | 18 | 13 | 8 |
| Nacht °C | -1 | 1 | 5 | 9 | 14 | 18 | 20 | 20 | 15 | 11 | 6 | 1 |
| Regen & sneeuw (mm) | 57 | 63 | 72 | 105 | 140 | 123 | 111 | 130 | 105 | 116 | 149 | 78 |
| Natte dagen | 8 | 7 | 9 | 13 | 16 | 15 | 15 | 15 | 12 | 12 | 11 | 10 |
| Zon u/dag | 4,2 | 5,5 | 6,4 | 5,9 | 5,7 | 7,4 | 7,9 | 7,1 | 6,1 | 4,7 | 3,4 | 3,5 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 21 | 19 | 12 | 9 | 4 | 1 | 0 | 0 | 2 | 5 | 12 | 18 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (197 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 36% | 30% | 125% | 58% | 89% | 168% | 79% | 130% | 105% | 200% | 5% | 224% |
| 2021 | 209% | 91% | 20% | 78% | 92% | 48% | 187% | 81% | 95% | 78% | 96% | 43% |
| 2022 | 30% | 55% | 19% | 61% | 73% | 88% | 82% | 76% | 106% | 83% | 53% | 80% |
| 2023 | 56% | 12% | 70% | 91% | 137% | 87% | 122% | 126% | 99% | 173% | 75% | 124% |
| 2024 | 111% | 269% | 282% | 98% | 200% | 210% | 119% | 41% | 205% | 209% | 12% | 39% |
| 2025 | 236% | 64% | 163% | 105% | 129% | 83% | 184% | 154% | 197% | 59% | 63% | 52% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q3746246) · CC0 |
|---|---|
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






