
In cijfers.
1,5m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Jun–Jul
Beste maanden
377m
Hoogte boven zee
Het water van Feigefossen, maand na maand
Hij buldert van mei tot juni.
De volste maanden: van mei tot juni, met het smeltwater. De dunste: van december tot maart. Gemiddeld onder −4 °C (van januari tot februari): de waterval kan deels bevriezen.
- 0,5 m³/sJan
- 0,3 m³/sFeb
- 0,6 m³/sMrt
- 1,6 m³/sApr
- 4,7 m³/sMei
- 5,6 m³/sJun
- 3,8 m³/sJul
- 2,6 m³/sAug
- 2,3 m³/sSep
- 2,1 m³/sOkt
- 1,7 m³/sNov
- 0,9 m³/sDec
Van ongeveer 0,29 m³/s in de laagste maand tot 5,6 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van juni tot juli.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Waterval in Noorwegen
Feigefossen is een waterval (Noorwegen).
Hoe er te komen.
- Lusterdichtstbijzijnde plaats · 7,0 km in vogelvlucht
- Parkeren op 960 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Ørsta-Volda Airport, Hovden (HOV)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 114 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven HOV (Ørsta)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van juni tot julibeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 716 m over 3,0 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 352 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 2uitkijkpuntenFeigefossen
- 1gemarkeerde wandelroutesFeigefossen
- 1parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 3picknickplekken
- 1toiletten
- 1infoborden en bezoekerscentra
- 4bushaltes binnen 1 km
- 3andere benoemde watervallen binnen 4 kmHundafossen, Hanafossen, Drivandefossen
- —grotten
- 1campingsViki Fjordcamping
- 1hotels en accommodaties binnen 6 kmLuster fjordhytter
- 1restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Luster7,0 km in vogelvlucht
- Gaupne8,3 km in vogelvlucht
- Farnes21 km in vogelvlucht
- Årdalstangen21 km in vogelvlucht
- Sogndal25 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -2 | -1 | 1 | 5 | 8 | 14 | 18 | 16 | 12 | 6 | 1 | -1 |
| Nacht °C | -7 | -8 | -6 | -1 | 3 | 8 | 11 | 10 | 7 | 1 | -4 | -6 |
| Regen & sneeuw (mm) | 173 | 128 | 130 | 105 | 107 | 121 | 148 | 160 | 174 | 160 | 170 | 184 |
| Natte dagen | 23 | 19 | 21 | 18 | 18 | 20 | 23 | 22 | 20 | 21 | 21 | 22 |
| Zon u/dag | 0,2 | 1,4 | 3,8 | 6,4 | 7,8 | 7,1 | 6,7 | 5,3 | 3,5 | 2,0 | 0,4 | 0,2 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 140 | 173 | 195 | 182 | 92 | 17 | 1 | 1 | 6 | 17 | 44 | 92 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (377 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 182% | 201% | 125% | 122% | 107% | 66% | 102% | 112% | 134% | 74% | 158% | 58% |
| 2021 | 48% | 67% | 109% | 78% | 59% | 115% | 69% | 55% | 94% | 176% | 106% | 73% |
| 2022 | 157% | 205% | 58% | 53% | 141% | 138% | 110% | 109% | 52% | 133% | 78% | 63% |
| 2023 | 111% | 134% | 102% | 66% | 101% | 52% | 131% | 165% | 124% | 100% | 43% | 96% |
| 2024 | 91% | 148% | 82% | 102% | 59% | 125% | 131% | 153% | 88% | 154% | 97% | 145% |
| 2025 | 75% | 64% | 189% | 85% | 92% | 155% | 67% | 114% | 75% | 94% | 106% | 87% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q4578974) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






