Verenigd Koninkrijk Waterval
Falls of Kirkaig
Een van de watervallen — Verenigd Koninkrijk.

In cijfers.
8,8m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Apr
Sep–Nov
Beste maanden
93m
Hoogte boven zee
Het water van Falls of Kirkaig, maand na maand
Hij buldert van oktober tot maart.
De volste maanden: van oktober tot maart.
- 14 m³/sJan
- 12 m³/sFeb
- 10 m³/sMrt
- 7,5 m³/sApr
- 6,2 m³/sMei
- 4,8 m³/sJun
- 5,4 m³/sJul
- 7,6 m³/sAug
- 8,7 m³/sSep
- 12 m³/sOkt
- 13 m³/sNov
- 13 m³/sDec
Van ongeveer 4,8 m³/s in de laagste maand tot 14 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: april en van september tot november.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Ullapooldichtstbijzijnde plaats · 24 km in vogelvlucht
- Stornoway Airport (SYY)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 67 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven INV (Inverness)Discover Cars · Affiliatelink↗
- April en van september tot novemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 70 m over 2,5 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 62 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- —uitkijkpunten
- —gemarkeerde wandelroutes
- —parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- —campings
- 8hotels en accommodaties binnen 6 kmLochinver Holiday Lodges, An Cala Cafe & Bunkhouse, The Old Bakery B&B en nog 5
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Ullapool24 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 6 | 6 | 7 | 10 | 12 | 15 | 16 | 16 | 14 | 11 | 8 | 6 |
| Nacht °C | 2 | 2 | 3 | 4 | 6 | 9 | 11 | 11 | 9 | 7 | 5 | 3 |
| Regen & sneeuw (mm) | 137 | 107 | 104 | 83 | 100 | 102 | 117 | 130 | 120 | 135 | 124 | 131 |
| Natte dagen | 22 | 20 | 21 | 19 | 19 | 21 | 23 | 23 | 20 | 22 | 23 | 22 |
| Zon u/dag | 0,3 | 1,7 | 3,3 | 5,5 | 6,8 | 5,7 | 5,2 | 4,7 | 3,4 | 2,0 | 0,7 | 0,0 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 9 | 10 | 7 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 6 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (93 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 91% | 192% | 95% | 44% | 112% | 140% | 100% | 55% | 108% | 155% | 102% | 115% |
| 2021 | 104% | 50% | 140% | 79% | 97% | 51% | 65% | 57% | 75% | 144% | 160% | 87% |
| 2022 | 102% | 162% | 25% | 145% | 131% | 77% | 102% | 55% | 74% | 84% | 96% | 90% |
| 2023 | 98% | 103% | 109% | 72% | 46% | 67% | 130% | 78% | 125% | 95% | 73% | 134% |
| 2024 | 87% | 106% | 66% | 115% | 71% | 124% | 104% | 106% | 59% | 69% | 71% | 182% |
| 2025 | 66% | 54% | 73% | 54% | 68% | 112% | 95% | 71% | 72% | 133% | 116% | 62% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q1878754) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



