
In cijfers.
0,37m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mei–Jun
Sep–Okt
Beste maanden
25m
Hoogte boven zee
Het water van Eidsfossen, maand na maand
Hij buldert van april tot juni en van september tot februari.
Hij voert het hele jaar vrij gelijkmatig water.
- 0,6 m³/sJan
- 0,4 m³/sFeb
- 0,3 m³/sMrt
- 0,6 m³/sApr
- 0,7 m³/sMei
- 0,4 m³/sJun
- 0,2 m³/sJul
- 0,2 m³/sAug
- 0,5 m³/sSep
- 0,5 m³/sOkt
- 0,6 m³/sNov
- 0,7 m³/sDec
Van ongeveer 0,16 m³/s in de laagste maand tot 0,71 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van mei tot juni en van september tot oktober.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Eidsfossen is een waterval (Noorwegen).
Hoe er te komen.
- Sandanedichtstbijzijnde plaats · 2,5 km in vogelvlucht
- Parkeren op 80 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Ørsta-Volda Airport, Hovden (HOV)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 48 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven HOV (Ørsta)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van mei tot juni en van september tot oktoberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 43 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 55 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 1uitkijkpuntenEidsfossen
- —gemarkeerde wandelroutes
- 6parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- 2bushaltes binnen 1 km
- 3andere benoemde watervallen binnen 4 kmEvebøfossen, Holvikefossen, Grasdalfossen
- —grotten
- 1campingsGloppen Camping og Fritidssenter
- 1hotels en accommodaties binnen 6 kmGloppen Hotell
- 3restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Sandane2,5 km in vogelvlucht
- Nordfjordeid22 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 1 | 1 | 3 | 7 | 12 | 17 | 20 | 19 | 14 | 9 | 4 | 2 |
| Nacht °C | -3 | -4 | -2 | 2 | 6 | 10 | 13 | 12 | 9 | 4 | 0 | -3 |
| Regen & sneeuw (mm) | 218 | 179 | 172 | 123 | 123 | 142 | 156 | 178 | 217 | 180 | 209 | 240 |
| Natte dagen | 22 | 19 | 21 | 17 | 18 | 20 | 21 | 22 | 20 | 20 | 20 | 22 |
| Zon u/dag | 0,0 | 1,2 | 3,0 | 5,3 | 6,7 | 6,6 | 6,4 | 5,2 | 3,1 | 2,1 | 0,4 | 0,0 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 52 | 68 | 78 | 47 | 11 | 1 | 0 | 0 | 1 | 8 | 19 | 32 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (25 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 175% | 167% | 116% | 168% | 157% | 67% | 120% | 101% | 137% | 61% | 149% | 31% |
| 2021 | 56% | 46% | 115% | 159% | 47% | 89% | 65% | 60% | 86% | 187% | 110% | 71% |
| 2022 | 206% | 164% | 55% | 96% | 123% | 114% | 124% | 103% | 62% | 114% | 45% | 54% |
| 2023 | 102% | 140% | 94% | 73% | 112% | 45% | 153% | 135% | 98% | 131% | 53% | 96% |
| 2024 | 100% | 112% | 48% | 92% | 60% | 109% | 113% | 131% | 72% | 179% | 123% | 130% |
| 2025 | 91% | 35% | 210% | 109% | 90% | 140% | 63% | 120% | 60% | 107% | 121% | 58% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q11966708) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






