
In cijfers.
5,7m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Nov–Feb
Beste maanden
579m
Hoogte boven zee
Het water van Dunhinda Falls, maand na maand
Hij buldert van november tot december.
De volste maanden: van november tot december. De dunste: van juni tot september.
- 9,0 m³/sJan
- 5,7 m³/sFeb
- 4,1 m³/sMrt
- 5,3 m³/sApr
- 5,1 m³/sMei
- 3,2 m³/sJun
- 1,9 m³/sJul
- 1,8 m³/sAug
- 3,2 m³/sSep
- 7,5 m³/sOkt
- 12 m³/sNov
- 13 m³/sDec
Van ongeveer 1,8 m³/s in de laagste maand tot 13 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van november tot februari.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Badulladichtstbijzijnde plaats · 4,2 km in vogelvlucht
- Parkeren op 1.190 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Mattala Rajapaksa International Airport (HRI)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 82 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven CMB (Colombo)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van november tot februaribeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 242 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 258 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 1uitkijkpunten
- —gemarkeerde wandelroutes
- 1parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- —campings
- 22hotels en accommodaties binnen 6 kmBadulla Resthouse, Hill Villa Rest, Thilan en nog 19
- 5restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Badulla4,2 km in vogelvlucht
- Bogahakumbura9,2 km in vogelvlucht
- Ella Town16 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 25 | 26 | 28 | 29 | 29 | 29 | 29 | 30 | 30 | 28 | 26 | 25 |
| Nacht °C | 18 | 18 | 19 | 20 | 21 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 19 |
| Regen & sneeuw (mm) | 144 | 106 | 102 | 155 | 128 | 62 | 50 | 64 | 112 | 221 | 289 | 262 |
| Natte dagen | 13 | 10 | 11 | 21 | 19 | 15 | 13 | 13 | 16 | 24 | 25 | 20 |
| Zon u/dag | 5,4 | 6,7 | 8,1 | 7,8 | 8,0 | 8,1 | 7,9 | 7,9 | 7,7 | 6,9 | 5,0 | 4,3 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (579 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 60% | 36% | 19% | 68% | 144% | 180% | 246% | 144% | 170% | 39% | 107% | 133% |
| 2021 | 184% | 86% | 159% | 82% | 195% | 248% | 267% | 260% | 210% | 134% | 194% | 67% |
| 2022 | 112% | 167% | 93% | 265% | 166% | 141% | 280% | 372% | 67% | 145% | 123% | 136% |
| 2023 | 87% | 167% | 102% | 94% | 190% | 191% | 146% | 141% | 377% | 334% | 137% | 212% |
| 2024 | 242% | 30% | 33% | 56% | 146% | 120% | 116% | 194% | 69% | 99% | 135% | 87% |
| 2025 | 205% | 112% | 190% | 206% | 154% | 103% | 71% | 105% | 120% | 171% | 213% | 78% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q38347) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






