Naar de inhoud
Cascadyas
EN

Denemarken Denemarken Waterval

Døndalen

Een van de watervallen — Denemarken.

Wanneer gaan

Doendalen
Tine · CC BY-SA 3.0

In cijfers.

Aug–Nov

Beste maanden

59m

Hoogte boven zee

Het water van Døndalen, maand na maand

Hij buldert van oktober tot maart.

De volste maanden: van oktober tot maart.

  1. 91%Jan
  2. 77%Feb
  3. 84%Mrt
  4. 74%Apr
  5. 55%Mei
  6. 45%Jun
  7. 56%Jul
  8. 66%Aug
  9. 66%Sep
  10. 85%Okt
  11. 100%Nov
  12. 100%Dec
veel water beste maanden

Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van augustus tot november.

Schatting op basis van regen, smeltwater en verdamping per maand (NASA POWER, 1991–2020) rond de waterval. Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.

Dal in Denemarken

Døndalen is een waterval (Denemarken).

Meer op Wikipedia

Hoe er te komen.

Plan uw bezoek

Overnachten, ontdekken en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Gezien vanuit de lucht.

8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.

Døndalen van bovenaf (Sentinel-2) N 2 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

De Døndal Å door de waterval
20 m40 m60 m80 mDøndalen0+0.5 km← stroomopwaartsstroomafwaarts →

De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.

Rond de waterval daalt de rivier 63 m over 1,2 km.

Wat er rondom is.

  • 2uitkijkpunten
  • 4gemarkeerde wandelroutesDøndal, Olsker - Rutsker Højlyng, Rutsker Højlyng - Rø Plantage en nog 1
  • 12parkeerplaatsen
  • —zwemplekken
  • 4picknickplekken
  • 5toiletten
  • 5infoborden en bezoekerscentra
  • 4bushaltes binnen 1 km
  • 1andere benoemde watervallen binnen 4 kmStorefos
  • 2grotten
  • 13campingsTejn Havn, Stammershalle, Sandkaas Familiecamping en nog 10
  • 23hotels en accommodaties binnen 6 kmHotel Allinge, Gudhjem Vandrerhjem, Gudhjem Hotel en nog 20
  • 5restaurants en cafés binnen 3 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Allinge7,7 km in vogelvlucht
  • Hasle12 km in vogelvlucht
  • Åkirkeby17 km in vogelvlucht
  • Rønne18 km in vogelvlucht
  • Svaneke19 km in vogelvlucht
  • Christiansø22 km in vogelvlucht
  • Nexø24 km in vogelvlucht

Weer

Het weer, maand na maand.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag °C324611151819161285
Nacht °C11249131617141063
Regen & sneeuw (mm)695248354554767763757271
Natte dagen1513118910121412141616
Zon u/dag0,31,84,67,69,29,98,87,45,82,70,60,0
Sneeuw op de grond (cm)12148100000016

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (59 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.

Foto's

Door de ogen van bezoekers.

Døndalen Wasserfall 2008-03
Hans-Peter Balfanz · CC BY-SA 3.0
Kierunkowskaz do wodospadu - panoramio
7alaskan · CC BY-SA 3.0
Wodospad Dondalen - panoramio
7alaskan · CC BY-SA 3.0

Recente jaren

Natte en droge jaren

Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
2020130%157%87%41%69%80%69%57%80%105%49%102%
2021141%83%97%121%81%96%72%117%109%82%133%116%
202285%211%5%140%96%78%67%47%109%49%54%125%
2023147%107%146%126%24%94%137%192%64%177%160%123%
2024147%191%231%236%41%108%156%67%104%92%88%72%
2025128%28%23%17%124%108%87%55%94%138%66%39%

130% natter dan normaal 70% droger dan normaal

Vergelijk met de watervallen in de buurt.

Døndalen

Denemarken

  • —Hoogte
  • —Gemiddeld debiet
  • Aug–NovBeste maanden

Hallamölla

Zweden

  • 23 mHoogte
  • 0,99 m³/sGemiddeld debiet
  • Apr, Aug–OktBeste maanden

Bekijk de gids

Danska Fall

Zweden

  • —Hoogte
  • 1,3 m³/sGemiddeld debiet
  • Apr, Aug–OktBeste maanden

Bekijk de gids

Over deze cijfers

Namen, hoogte, breedte, rivierWikidata (Q5320402) · CC0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Reliëf, rivierprofiel, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Paden, uitkijkpunten, parkeren© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.U bent hier
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken