
In cijfers.
Apr–Jun
Okt
Beste maanden
955m
Hoogte boven zee
Het water van Dhzurla, maand na maand
Hij buldert van januari tot april en in november.
De volste maanden: van januari tot april en november. Gemiddeld onder −4 °C (januari): de waterval kan deels bevriezen.
- 77%Jan
- 81%Feb
- 100%Mrt
- 94%Apr
- 71%Mei
- 61%Jun
- 43%Jul
- 35%Aug
- 40%Sep
- 65%Okt
- 79%Nov
- 75%Dec
Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van april tot juni en oktober.
Schatting op basis van regen, smeltwater en verdamping per maand (NASA POWER, 1991–2020) rond de waterval. Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Luchystedichtstbijzijnde plaats · 4,0 km in vogelvlucht
- Gelendzhik Airport (GDZ)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 284 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven ODS (Odesa)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van april tot juni en oktoberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 628 m over 2,8 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 111 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 10uitkijkpuntenКольну-Кая, Вид на долину привидений en nog 8
- 9gemarkeerde wandelroutes138, Коровья тропа, 130 en nog 6
- —parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 6picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 4andere benoemde watervallen binnen 4 kmГейзер, Урлюк Кабан, Космос en nog 1
- 1grotten
- 61campingsКурлюк-Баш-1, Курлюк-Баш-2, Поляна МАН en nog 58
- 24hotels en accommodaties binnen 6 kmЧерная лошадь, Да Васко, Аллюр en nog 21
- 2restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Luchyste4,0 km in vogelvlucht
- Izobilne9,2 km in vogelvlucht
- Sonyachnohirske9,3 km in vogelvlucht
- Alushta10 km in vogelvlucht
- Malorichenske10 km in vogelvlucht
- Perevalne13 km in vogelvlucht
- Rybach'e14 km in vogelvlucht
- Zarechnoye16 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -1 | 0 | 5 | 11 | 17 | 22 | 25 | 25 | 19 | 12 | 6 | 1 |
| Nacht °C | -8 | -7 | -5 | -1 | 6 | 10 | 13 | 13 | 8 | 2 | -2 | -6 |
| Regen & sneeuw (mm) | 47 | 35 | 34 | 31 | 42 | 51 | 39 | 37 | 37 | 46 | 43 | 43 |
| Natte dagen | 9 | 8 | 9 | 7 | 8 | 9 | 6 | 6 | 6 | 8 | 8 | 10 |
| Zon u/dag | 1,6 | 3,0 | 4,8 | 7,5 | 9,3 | 9,8 | 10,4 | 9,8 | 7,4 | 4,5 | 2,4 | 1,5 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 14 | 13 | 7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 10 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (955 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 47% | 165% | 25% | 66% | 131% | 75% | 136% | 96% | 175% | 69% | 59% | 64% |
| 2021 | 127% | 111% | 116% | 115% | 149% | 175% | 158% | 221% | 198% | 24% | 126% | 174% |
| 2022 | 103% | 154% | 81% | 176% | 110% | 220% | 78% | 139% | 85% | 61% | 90% | 124% |
| 2023 | 29% | 163% | 44% | 192% | 126% | 378% | 146% | 68% | 31% | 45% | 338% | 127% |
| 2024 | 200% | 58% | 58% | 32% | 68% | 132% | 37% | 75% | 77% | 163% | 99% | 81% |
| 2025 | 45% | 72% | 45% | 136% | 53% | 31% | 21% | 18% | 148% | 191% | 61% | 95% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q16246046) · CC0 |
|---|---|
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






