
In cijfers.
28m
Hoogte
217m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Apr–Jun
Okt
Beste maanden
59MW
Waterkracht
schatting
Het water van Cohoes Falls, maand na maand
Hij buldert van februari tot december.
Hij voert het hele jaar vrij gelijkmatig water. Gemiddeld onder −4 °C (van januari tot februari): de waterval kan deels bevriezen.
- 97 m³/sJan
- 190 m³/sFeb
- 372 m³/sMrt
- 645 m³/sApr
- 729 m³/sMei
- 625 m³/sJun
- 365 m³/sJul
- 225 m³/sAug
- 146 m³/sSep
- 468 m³/sOkt
- 273 m³/sNov
- 313 m³/sDec
Van ongeveer 97 m³/s in de laagste maand tot 729 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van april tot juni en oktober.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Verenigde Staten
Cohoes Falls is een waterval (Verenigde Staten). Het water valt 28 m over een breedte van 305 m.
Hoe er te komen.
- Cohoesdichtstbijzijnde plaats · 1,7 km in vogelvlucht
- Parkeren op 260 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Albany International Airport (ALB)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 9 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven ALB (Albany)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van april tot juni en oktoberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
59 MW
Ongeveer 217 m³/s die 28 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- evenveel als 20 grote windturbines
- genoeg voor ongeveer 14.900 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 34 m over 2,9 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 54 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 5uitkijkpunten
- 3gemarkeerde wandelroutesMohawk-Hudson Bike-Hike Trail (hike), Champlain Valley Trail (Albany to Waterford), Erie Canalway Trail (Niskayuna to Green Island)
- 85parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 11picknickplekken
- —toiletten
- 7infoborden en bezoekerscentra
- 1bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- —campings
- 15hotels en accommodaties binnen 6 kmQuality Inn & Suites Albany Airport, La Quinta Inn & Suites Latham Albany Airport, Microtel Inn by Wyndham Albany Airport en nog 12
- 32restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Cohoes1,7 km in vogelvlucht
- Waterford2,3 km in vogelvlucht
- Green Island5,1 km in vogelvlucht
- Latham6,1 km in vogelvlucht
- Watervliet6,5 km in vogelvlucht
- Troy6,8 km in vogelvlucht
- Clifton Park10 km in vogelvlucht
- Menands11 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -1 | 1 | 6 | 14 | 21 | 25 | 28 | 27 | 24 | 16 | 9 | 2 |
| Nacht °C | -10 | -9 | -4 | 2 | 9 | 14 | 17 | 16 | 12 | 6 | 0 | -6 |
| Regen & sneeuw (mm) | 69 | 68 | 80 | 88 | 99 | 120 | 115 | 110 | 99 | 116 | 80 | 98 |
| Natte dagen | 10 | 9 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 14 | 11 | 12 | 11 | 11 |
| Zon u/dag | 3,1 | 4,2 | 5,4 | 6,2 | 6,7 | 7,4 | 8,1 | 7,6 | 6,7 | 4,1 | 3,4 | 2,2 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 17 | 17 | 13 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 8 | 16 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (18 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 76% | 112% | 100% | 111% | 65% | 46% | 88% | 120% | 81% | 72% | 122% | 88% |
| 2021 | 81% | 82% | 57% | 122% | 88% | 75% | 225% | 96% | 144% | 136% | 85% | 85% |
| 2022 | 54% | 146% | 129% | 134% | 73% | 60% | 78% | 78% | 150% | 61% | 125% | 113% |
| 2023 | 154% | 65% | 142% | 118% | 58% | 106% | 208% | 136% | 98% | 105% | 76% | 172% |
| 2024 | 186% | 32% | 214% | 131% | 90% | 122% | 93% | 130% | 45% | 36% | 100% | 101% |
| 2025 | 55% | 117% | 93% | 118% | 217% | 78% | 78% | 33% | 88% | 105% | 96% | 89% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q37992) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



