
In cijfers.
21m
Hoogte
0,26m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mei
Beste maanden
54kW
Waterkracht
schatting
Het water van Christine Falls, maand na maand
Hij buldert van november tot maart.
De volste maanden: van november tot maart, met het smeltwater. De dunste: van juli tot september.
- 0,4 m³/sJan
- 0,4 m³/sFeb
- 0,4 m³/sMrt
- 0,3 m³/sApr
- 0,2 m³/sMei
- 0,2 m³/sJun
- 0,1 m³/sJul
- 0,1 m³/sAug
- 0,1 m³/sSep
- 0,2 m³/sOkt
- 0,3 m³/sNov
- 0,4 m³/sDec
Van ongeveer 0,07 m³/s in de laagste maand tot 0,44 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: mei.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Verenigde Staten
Christine Falls is een waterval (Verenigde Staten). Het water valt 21 m over een breedte van 3 m. Hij ligt in Mount Rainier National Park.
Hoe er te komen.
- Parkeren op 40 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Tacoma Narrows Airport (TIW)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 81 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven SEA (Seattle)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Meibeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
54 kW
Ongeveer 0,26 m³/s die 21 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- genoeg voor ongeveer 13 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 443 m over 2,7 km.
Wat er rondom is.
- 6uitkijkpuntenComet Falls Viewpoint, Canyon Rim Viewpoint, Ricksecker Point en nog 3
- 6gemarkeerde wandelroutesWonderland Trail, Comet Falls Trail, Indian Henry's Hunting Ground via Longmire Trail en nog 3
- 17parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- 10toiletten
- 1infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 17andere benoemde watervallen binnen 4 kmComet Falls, Narada Falls, Bloucher Falls en nog 14
- —grotten
- 5campingsDevil's Dream Camp, Cougar Rock Campground, Longmire Stewardship Campground en nog 2
- 2hotels en accommodaties binnen 6 kmParadise Inn, National Park Inn
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 0 | 1 | 3 | 7 | 12 | 15 | 19 | 20 | 16 | 10 | 3 | 0 |
| Nacht °C | -5 | -5 | -3 | -1 | 2 | 5 | 8 | 8 | 5 | 1 | -2 | -5 |
| Regen & sneeuw (mm) | 235 | 154 | 180 | 122 | 93 | 69 | 21 | 32 | 68 | 159 | 233 | 231 |
| Natte dagen | 21 | 18 | 21 | 20 | 16 | 14 | 6 | 6 | 10 | 16 | 21 | 21 |
| Zon u/dag | 2,4 | 4,3 | 4,9 | 6,8 | 8,1 | 9,3 | 11,8 | 10,3 | 7,9 | 5,1 | 2,7 | 1,9 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 26 | 26 | 20 | 12 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | 13 | 22 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (1.145 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.



Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 167% | 166% | 72% | 56% | 152% | 161% | 88% | 49% | 143% | 106% | 112% | 93% |
| 2021 | 103% | 171% | 53% | 34% | 77% | 108% | 22% | 41% | 155% | 113% | 151% | 112% |
| 2022 | 116% | 102% | 69% | 137% | 182% | 187% | 80% | 25% | 11% | 64% | 102% | 100% |
| 2023 | 50% | 89% | 71% | 130% | 54% | 72% | 38% | 107% | 123% | 58% | 86% | 123% |
| 2024 | 123% | 101% | 66% | 85% | 108% | 152% | 85% | 154% | 64% | 87% | 98% | 116% |
| 2025 | 36% | 113% | 120% | 68% | 73% | 44% | 140% | 198% | 76% | 110% | 92% | 194% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q38598) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



