
In cijfers.
Okt–Jan
Beste maanden
393m
Hoogte boven zee
Het water van Chiling waterfalls, maand na maand
Hij buldert van oktober tot januari.
De volste maanden: van oktober tot januari.
- 83%Jan
- 58%Feb
- 54%Mrt
- 66%Apr
- 55%Mei
- 43%Jun
- 40%Jul
- 44%Aug
- 54%Sep
- 76%Okt
- 99%Nov
- 100%Dec
Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van oktober tot januari.
Schatting op basis van regen, smeltwater en verdamping per maand (NASA POWER, 1991–2020) rond de waterval. Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Kuala Kubu Baharudichtstbijzijnde plaats · 11 km in vogelvlucht
- Parkeren op 1.620 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Sultan Abdul Aziz Shah International Airport (SZB)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 56 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven KUL (Sepang)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van oktober tot januaribeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 253 m over 3,6 km.
Wat er rondom is.
- 1uitkijkpunten
- 1gemarkeerde wandelroutesChiling Fish Sanctuary & Waterfall Hike
- 2parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 1picknickplekken
- 1toiletten
- 3infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 3andere benoemde watervallen binnen 4 kmLata Jebus, Lata Makau, Lata Peneleh
- —grotten
- 10campingsTapak Perkhemahan Sungai Chiling, Kem Asyur, Kem R&R en nog 7
- 1hotels en accommodaties binnen 6 kmThe Sticks
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Kuala Kubu Baharu11 km in vogelvlucht
- Kerling16 km in vogelvlucht
- Lurah Bilut17 km in vogelvlucht
- Rasa17 km in vogelvlucht
- Teras18 km in vogelvlucht
- Bentung18 km in vogelvlucht
- Batang Kali19 km in vogelvlucht
- Bentong Town19 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 27 | 28 | 28 | 29 | 28 | 28 | 27 | 28 | 28 | 28 | 27 | 27 |
| Nacht °C | 20 | 20 | 21 | 22 | 22 | 22 | 21 | 21 | 21 | 21 | 21 | 21 |
| Regen & sneeuw (mm) | 229 | 159 | 194 | 244 | 170 | 142 | 156 | 173 | 200 | 278 | 322 | 290 |
| Natte dagen | 20 | 17 | 21 | 23 | 22 | 18 | 19 | 20 | 22 | 25 | 26 | 25 |
| Zon u/dag | 5,4 | 6,2 | 6,1 | 6,0 | 6,2 | 6,2 | 5,9 | 5,6 | 5,0 | 4,8 | 4,8 | 4,6 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (393 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 44% | 94% | 73% | 116% | 112% | 175% | 199% | 58% | 112% | 53% | 126% | 122% |
| 2021 | 181% | 12% | 237% | 114% | 169% | 115% | 97% | 142% | 111% | 76% | 98% | 235% |
| 2022 | 97% | 263% | 140% | 91% | 134% | 165% | 84% | 117% | 87% | 148% | 131% | 175% |
| 2023 | 126% | 223% | 120% | 51% | 108% | 115% | 145% | 136% | 118% | 88% | 127% | 180% |
| 2024 | 185% | 58% | 90% | 83% | 153% | 193% | 79% | 154% | 94% | 92% | 147% | 141% |
| 2025 | 127% | 73% | 87% | 163% | 131% | 74% | 56% | 132% | 134% | 64% | 161% | 175% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q5098960) · CC0 |
|---|---|
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.





