Naar de inhoud
Cascadyas
EN

Zuid-Korea Zuid-Korea Waterval

Cheonjeyeon Waterfalls

Een van de watervallen — Zuid-Korea.

Wanneer gaan

Cheonjeyeon Waterfall (14338693447)
Norton Ip from Hong Kong · CC BY-SA 2.0

In cijfers.

0,56m³/s

Gemiddeld debiet

schatting

Jun–Sep

Beste maanden

72m

Hoogte boven zee

Het water van Cheonjeyeon Waterfalls, maand na maand

Hij buldert van juli tot september.

De volste maanden: van juli tot september. De dunste: van december tot februari.

  1. 0,2 m³/sJan
  2. 0,3 m³/sFeb
  3. 0,4 m³/sMrt
  4. 0,6 m³/sApr
  5. 0,7 m³/sMei
  6. 0,8 m³/sJun
  7. 1,1 m³/sJul
  8. 1,2 m³/sAug
  9. 1,0 m³/sSep
  10. 0,6 m³/sOkt
  11. 0,4 m³/sNov
  12. 0,3 m³/sDec
veel water beste maanden

Van ongeveer 0,25 m³/s in de laagste maand tot 1,2 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van juni tot september.

Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.

Zuid-Korea

Cheonjeyeon Waterfalls is een waterval (Zuid-Korea).

Meer op Wikipedia

Hoe er te komen.

Plan uw bezoek

Overnachten, ontdekken en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Gezien vanuit de lucht.

8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.

Cheonjeyeon Waterfalls van bovenaf (Sentinel-2) N 2 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

De 중문천 door de waterval
0 m50 m100 mCheonjeyeon Waterfalls-0.5 km0+0.5 km+1 km← stroomopwaartsstroomafwaarts →

De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.

Het dal onder de waterval
−690 m+690 m

Rond de waterval daalt de rivier 108 m over 2,0 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 35 m onder de laagste dalrand.

Wat er rondom is.

  • 19uitkijkpuntenView of the Seonimgyo Bridge, 색달해안갯깍 주상절리대, 주상절리 en nog 16
  • 2gemarkeerde wandelroutesJeju Olle trail 7, Ollegil 8
  • 50parkeerplaatsen
  • —zwemplekken
  • —picknickplekken
  • 7toiletten
  • 1infoborden en bezoekerscentra
  • 46bushaltes binnen 1 km
  • 1andere benoemde watervallen binnen 4 km
  • —grotten
  • 1campings글램핑빌리지
  • 127hotels en accommodaties binnen 6 km스프링힐리조트, 해성민박, 늘푸른명조민박 en nog 124
  • 430restaurants en cafés binnen 3 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Seogwipo13 km in vogelvlucht

Weer

Het weer, maand na maand.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag °C9911141822262824201611
Nacht °C66812151924262318138
Regen & sneeuw (mm)506690136141192240261185897256
Natte dagen8810101013171810688
Zon u/dag2,73,95,45,95,84,35,06,05,15,74,12,7
Sneeuw op de grond (cm)220000000000

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (72 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.

Foto's

Door de ogen van bezoekers.

Cheonjeyeon Waterfall (14523695834)
Norton Ip from Hong Kong · CC BY-SA 2.0
Cheonjeyeon Waterfall 01
Abasaa · Public domain
Cheonjeyeon Waterfall, Jeju - Cheonjeyeon2547
lumoplank · CC0

Recente jaren

Natte en droge jaren

Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
2020205%91%65%53%91%150%118%83%147%35%28%62%
2021133%109%176%57%105%105%143%129%136%35%122%31%
202233%14%159%107%7%110%118%32%99%35%58%30%
202388%76%36%53%106%87%135%57%87%11%127%173%
2024172%288%137%93%107%126%104%46%118%167%256%16%
202556%121%71%93%142%95%105%65%110%184%68%43%

130% natter dan normaal 70% droger dan normaal

Vergelijk met de watervallen in de buurt.

Cheonjeyeon Waterfalls

Zuid-Korea

  • —Hoogte
  • 0,56 m³/sGemiddeld debiet
  • Jun–SepBeste maanden

Jeongbang Waterfall

Zuid-Korea

  • —Hoogte
  • 0,39 m³/sGemiddeld debiet
  • Jun–SepBeste maanden

Bekijk de gids

Cheonjiyeon Waterfall

Zuid-Korea

  • —Hoogte
  • 0,43 m³/sGemiddeld debiet
  • Jun–SepBeste maanden

Bekijk de gids

Over deze cijfers

Namen, hoogte, breedte, rivierWikidata (Q495557) · CC0
Debiet en stroomgebiedHydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Reliëf, rivierprofiel, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Paden, uitkijkpunten, parkeren© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.U bent hier
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken