
In cijfers.
10m
Hoogte
1.155m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Apr–Jun
Okt
Beste maanden
113MW
Waterkracht
schatting
Het water van Chaudière Falls, maand na maand
Hij buldert van maart tot juli en in oktober.
De volste maanden: van maart tot juli en oktober. Gemiddeld onder −4 °C (van december tot februari): de waterval kan deels bevriezen.
- 783 m³/sJan
- 872 m³/sFeb
- 1.280 m³/sMrt
- 2.020 m³/sApr
- 2.366 m³/sMei
- 2.007 m³/sJun
- 1.236 m³/sJul
- 709 m³/sAug
- 661 m³/sSep
- 1.274 m³/sOkt
- 924 m³/sNov
- 1.011 m³/sDec
Van ongeveer 661 m³/s in de laagste maand tot 2.366 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van april tot juni en oktober.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Hulldichtstbijzijnde plaats · 1,2 km in vogelvlucht
- Parkeren op 640 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Ottawa / Rockcliffe Airport (YRO)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 8 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven YOW (Ottawa)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van april tot juni en oktoberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
113 MW
Ongeveer 1.155 m³/s die 10 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- evenveel als 38 grote windturbines
- genoeg voor ongeveer 28.300 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 6 m over 1,8 km.
Wat er rondom is.
- 23uitkijkpuntenKìwekì Point Lookout, Chaudière Falls, View on the River en nog 20
- 5gemarkeerde wandelroutesRideau Trail - Ottawa Section, Confederation Boulevard - Sussex Drive, Confederation Boulevard - Elgin Street en nog 2
- 611parkeerplaatsen
- 2zwemplekkenEast Wharf Dock, Canadian Museum of History Dock
- 104picknickplekken
- 16toiletten
- 77infoborden en bezoekerscentra
- 64bushaltes binnen 1 km
- 2andere benoemde watervallen binnen 4 kmRideau Falls
- —grotten
- 1campingsTree house
- 73hotels en accommodaties binnen 6 kmSwiss Hotel, Hilton Garden Inn, Duvernay Studios & Suites en nog 70
- 621restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Hull1,2 km in vogelvlucht
- Hintonburg1,9 km in vogelvlucht
- Centretown2,1 km in vogelvlucht
- Ottawa2,2 km in vogelvlucht
- ByWard Market2,4 km in vogelvlucht
- Lowertown2,6 km in vogelvlucht
- The Glebe3,1 km in vogelvlucht
- Sandy Hill3,4 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -6 | -4 | 2 | 11 | 19 | 24 | 26 | 26 | 22 | 13 | 6 | -2 |
| Nacht °C | -16 | -15 | -8 | 0 | 7 | 13 | 16 | 15 | 10 | 4 | -2 | -10 |
| Regen & sneeuw (mm) | 61 | 55 | 64 | 85 | 85 | 104 | 98 | 88 | 87 | 99 | 73 | 80 |
| Natte dagen | 13 | 11 | 12 | 13 | 14 | 16 | 16 | 14 | 13 | 14 | 13 | 14 |
| Zon u/dag | 3,2 | 5,0 | 6,2 | 6,4 | 7,1 | 7,8 | 8,4 | 7,7 | 6,5 | 3,8 | 2,7 | 1,9 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 20 | 21 | 16 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 12 | 19 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (46 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 158% | 97% | 136% | 77% | 56% | 73% | 83% | 159% | 64% | 86% | 77% | 99% |
| 2021 | 60% | 87% | 94% | 58% | 31% | 104% | 114% | 53% | 120% | 116% | 84% | 76% |
| 2022 | 64% | 118% | 98% | 108% | 108% | 96% | 75% | 175% | 79% | 37% | 89% | 120% |
| 2023 | 117% | 115% | 86% | 117% | 67% | 69% | 136% | 111% | 29% | 89% | 54% | 106% |
| 2024 | 102% | 38% | 65% | 106% | 92% | 138% | 127% | 140% | 64% | 46% | 84% | 103% |
| 2025 | 46% | 120% | 122% | 107% | 74% | 61% | 60% | 60% | 39% | 111% | 94% | 77% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q4525916) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






