Volksrepubliek China Waterval
Changbai Waterfall
Een van de watervallen — Volksrepubliek China.

In cijfers.
0,72m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Jun–Sep
Beste maanden
2.094m
Hoogte boven zee
Het water van Changbai Waterfall, maand na maand
Hij buldert van juli tot augustus.
De volste maanden: van juli tot augustus. De dunste: van november tot maart. Gemiddeld onder −4 °C (van november tot april): de waterval kan deels bevriezen.
- 0,1 m³/sJan
- 0,2 m³/sFeb
- 0,3 m³/sMrt
- 0,6 m³/sApr
- 1,1 m³/sMei
- 1,2 m³/sJun
- 1,8 m³/sJul
- 1,9 m³/sAug
- 1,3 m³/sSep
- 0,6 m³/sOkt
- 0,2 m³/sNov
- 0,1 m³/sDec
Van ongeveer 0,12 m³/s in de laagste maand tot 1,9 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van juni tot september.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Changbaishan Airport (NBS)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 37 km hemelsbreed
- Van juni tot septemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 100 m over 1,0 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 262 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 5uitkijkpunten观崖台 en nog 4
- —gemarkeerde wandelroutes
- —parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- 3toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- —campings
- —hotels en accommodaties binnen 6 km
- 2restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -18 | -15 | -8 | 1 | 9 | 14 | 17 | 16 | 11 | 3 | -8 | -16 |
| Nacht °C | -28 | -26 | -19 | -10 | -3 | 3 | 7 | 7 | 0 | -8 | -17 | -26 |
| Regen & sneeuw (mm) | 8 | 16 | 23 | 42 | 82 | 106 | 174 | 166 | 70 | 39 | 33 | 14 |
| Natte dagen | 2 | 3 | 6 | 8 | 13 | 18 | 20 | 18 | 9 | 7 | 7 | 4 |
| Zon u/dag | 6,6 | 7,4 | 7,5 | 6,6 | 6,6 | 6,2 | 5,5 | 5,8 | 6,8 | 6,4 | 5,2 | 5,3 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 18 | 18 | 17 | 11 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | 16 | 18 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (2.094 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 100% | 182% | 162% | 45% | 76% | 71% | 50% | 103% | 270% | 56% | 117% | 52% |
| 2021 | 177% | 80% | 141% | 67% | 87% | 158% | 66% | 160% | 54% | 201% | 166% | 65% |
| 2022 | 53% | 32% | 193% | 82% | 121% | 239% | 171% | 106% | 155% | 129% | 157% | 63% |
| 2023 | 126% | 49% | 70% | 143% | 74% | 171% | 111% | 184% | 29% | 38% | 276% | 115% |
| 2024 | 100% | 30% | 65% | 50% | 155% | 73% | 167% | 82% | 115% | 141% | 138% | 24% |
| 2025 | 241% | 24% | 93% | 223% | 111% | 132% | 86% | 109% | 110% | 194% | 54% | 102% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q5978390) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.





