
In cijfers.
230m
Hoogte
Mrt–Mei
Nov
Beste maanden
620m
Hoogte boven zee
Het water van Cascade de Syratu, maand na maand
Hij buldert van oktober tot juni.
Hij voert het hele jaar vrij gelijkmatig water.
- 99%Jan
- 88%Feb
- 100%Mrt
- 90%Apr
- 96%Mei
- 83%Jun
- 70%Jul
- 69%Aug
- 63%Sep
- 79%Okt
- 82%Nov
- 94%Dec
Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van maart tot mei en november.
Schatting op basis van regen, smeltwater en verdamping per maand (NASA POWER, 1991–2020) rond de waterval. Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Cascade de Syratu is een waterval (Frankrijk). Het water valt 230 m.
Hoe er te komen.
- Étalansdichtstbijzijnde plaats · 13 km in vogelvlucht
- Parkeren op 270 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Dole Tavaux Airport (DLE)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 65 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven GVA (Geneva)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van maart tot mei en novemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 263 m over 0,7 km.
Wat er rondom is.
- 12uitkijkpuntenPoint de vue du Moine, Belvédère de Renédale, Roche de Hautepierre en nog 9
- 8gemarkeerde wandelroutesVia Francigena - part France - 04 Besançon - frontière, Entre Loue et Lison au Pays de Courbet, Les Belvédères en nog 5
- 23parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 16picknickplekken
- 2toiletten
- 11infoborden en bezoekerscentra
- 2bushaltes binnen 1 km
- 2andere benoemde watervallen binnen 4 kmLe Grand Saut, Source du Pontet
- 7grotten
- 4campingsLe Champaloux, Camping Les Oyes, Camping Municipal du Pré Bailly en nog 1
- 16hotels en accommodaties binnen 6 kmHôtel-Restaurant La Cascade, Auberge du Moine, Le P'tit Guilloux en nog 13
- 3restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Étalans13 km in vogelvlucht
- Doubs13 km in vogelvlucht
- Ornans14 km in vogelvlucht
- Valdahon14 km in vogelvlucht
- Gilley15 km in vogelvlucht
- Pontarlier16 km in vogelvlucht
- Levier16 km in vogelvlucht
- La Cluse-et-Mijoux18 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 3 | 4 | 8 | 13 | 17 | 21 | 23 | 23 | 19 | 14 | 8 | 4 |
| Nacht °C | -3 | -3 | 0 | 4 | 8 | 12 | 14 | 13 | 9 | 6 | 1 | -2 |
| Regen & sneeuw (mm) | 102 | 81 | 97 | 85 | 122 | 109 | 104 | 109 | 85 | 106 | 102 | 116 |
| Natte dagen | 14 | 12 | 13 | 13 | 16 | 15 | 14 | 13 | 12 | 14 | 14 | 15 |
| Zon u/dag | 2,2 | 3,5 | 5,1 | 6,5 | 6,8 | 8,4 | 8,5 | 7,6 | 6,4 | 4,3 | 2,4 | 1,7 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 14 | 14 | 8 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 7 | 13 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (620 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.


Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 57% | 176% | 92% | 41% | 97% | 146% | 31% | 84% | 103% | 186% | 29% | 94% |
| 2021 | 124% | 69% | 64% | 46% | 135% | 133% | 180% | 66% | 69% | 84% | 60% | 145% |
| 2022 | 56% | 119% | 29% | 132% | 43% | 104% | 27% | 72% | 198% | 82% | 130% | 101% |
| 2023 | 94% | 19% | 131% | 128% | 65% | 44% | 83% | 84% | 60% | 158% | 252% | 138% |
| 2024 | 108% | 107% | 102% | 127% | 149% | 128% | 84% | 77% | 218% | 152% | 75% | 111% |
| 2025 | 142% | 55% | 48% | 89% | 70% | 119% | 114% | 108% | 182% | 149% | 154% | 30% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q74824372) · CC0 |
|---|---|
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



