
In cijfers.
365m
Hoogte
15m
Breedte
Apr–Jul
Beste maanden
893m
Hoogte boven zee
Het water van Cascade de l'Arpenaz, maand na maand
Hij buldert van april tot mei.
De volste maanden: van april tot mei, met het smeltwater.
- 36%Jan
- 28%Feb
- 71%Mrt
- 100%Apr
- 94%Mei
- 72%Jun
- 54%Jul
- 49%Aug
- 39%Sep
- 38%Okt
- 42%Nov
- 45%Dec
Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van april tot juli.
Schatting op basis van regen, smeltwater en verdamping per maand (NASA POWER, 1991–2020) rond de waterval. Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Cascade de l'Arpenaz is een waterval (Frankrijk). Het water valt 365 m over een breedte van 15 m.
Hoe er te komen.
- Sallanchesdichtstbijzijnde plaats · 3,7 km in vogelvlucht
- Parkeren op 170 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Annecy Meythet airport (NCY)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 42 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven GVA (Geneva)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van april tot julibeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 847 m over 2,4 km.
Wat er rondom is.
- 4uitkijkpunten
- 5gemarkeerde wandelroutesSulle strade dei valdesi: GRV Glorioso Rimpatrio dei Valdesi en nog 4
- 11parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 4picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- 1bushaltes binnen 1 km
- 3andere benoemde watervallen binnen 4 kmCascade de Crève-Coeur, Cascade de Doran, Cascade de Reninge
- —grotten
- 5campingsMont Blanc Plage, Aire de camping-car de Sallanches, Les Iles en nog 2
- 48hotels en accommodaties binnen 6 kmGîte d'Etape, Pierre & Vacances - Les Fermes du Soleil, Marmotte en nog 45
- 3restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Sallanches3,7 km in vogelvlucht
- Magland5,2 km in vogelvlucht
- Cordon6,8 km in vogelvlucht
- Passy7,2 km in vogelvlucht
- Domancy7,2 km in vogelvlucht
- Arâches-la-Frasse7,5 km in vogelvlucht
- Combloux8,7 km in vogelvlucht
- Cluses11 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 3 | 3 | 6 | 12 | 17 | 22 | 23 | 23 | 20 | 15 | 9 | 4 |
| Nacht °C | -6 | -6 | -1 | 3 | 7 | 12 | 13 | 13 | 9 | 6 | 1 | -4 |
| Regen & sneeuw (mm) | 107 | 77 | 94 | 74 | 117 | 105 | 103 | 105 | 76 | 86 | 94 | 110 |
| Natte dagen | 12 | 11 | 13 | 13 | 18 | 16 | 15 | 14 | 13 | 13 | 14 | 14 |
| Zon u/dag | 3,3 | 4,5 | 5,5 | 6,3 | 6,6 | 8,5 | 8,8 | 7,9 | 6,9 | 5,0 | 3,1 | 2,6 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 49 | 62 | 46 | 15 | 6 | 1 | 0 | 1 | 3 | 7 | 15 | 29 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (893 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 54% | 206% | 105% | 67% | 97% | 145% | 50% | 116% | 136% | 209% | 24% | 70% |
| 2021 | 146% | 67% | 73% | 63% | 124% | 103% | 147% | 64% | 93% | 62% | 59% | 162% |
| 2022 | 39% | 119% | 19% | 126% | 57% | 75% | 33% | 55% | 179% | 107% | 104% | 113% |
| 2023 | 72% | 8% | 186% | 138% | 76% | 101% | 68% | 101% | 87% | 167% | 272% | 194% |
| 2024 | 101% | 88% | 142% | 128% | 156% | 161% | 102% | 78% | 280% | 175% | 79% | 110% |
| 2025 | 124% | 39% | 41% | 141% | 88% | 92% | 102% | 91% | 175% | 157% | 106% | 28% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q16536395) · CC0 |
|---|---|
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






