
In cijfers.
37m
Hoogte
1,3m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Feb–Apr
Dec
Beste maanden
489kW
Waterkracht
schatting
Het water van Bridal Veil Falls, maand na maand
Hij buldert van november tot mei.
De volste maanden: van november tot mei.
- 2,4 m³/sJan
- 2,2 m³/sFeb
- 2,5 m³/sMrt
- 2,1 m³/sApr
- 1,5 m³/sMei
- 0,9 m³/sJun
- 0,9 m³/sJul
- 0,8 m³/sAug
- 0,9 m³/sSep
- 0,9 m³/sOkt
- 1,4 m³/sNov
- 2,6 m³/sDec
Van ongeveer 0,75 m³/s in de laagste maand tot 2,6 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van februari tot april en december.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Verenigde Staten
Bridal Veil Falls is een waterval (Verenigde Staten). Het water valt 37 m. Hij ligt in DuPont State Forest.
Hoe er te komen.
- Brevarddichtstbijzijnde plaats · 12 km in vogelvlucht
- Parkeren op 800 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Asheville Regional Airport (AVL)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 30 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven AVL (Asheville)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van februari tot april en decemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
489 kW
Ongeveer 1,3 m³/s die 37 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- genoeg voor ongeveer 122 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 37 m over 2,9 km.
Wat er rondom is.
- 3uitkijkpuntenHigh Falls Overlook
- 6gemarkeerde wandelroutesTriple Falls Trail, High Falls Trail, Airstrip Trail en nog 3
- 10parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 1picknickplekken
- 1toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 9andere benoemde watervallen binnen 4 kmWintergreen Falls, Merry Falls, Christmas Falls en nog 6
- —grotten
- 1campingsBlack Forest Family Camping Resort
- 1hotels en accommodaties binnen 6 kmPines Country Inn
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Brevard12 km in vogelvlucht
- Etowah16 km in vogelvlucht
- Valley Hill18 km in vogelvlucht
- Laurel Park19 km in vogelvlucht
- Flat Rock19 km in vogelvlucht
- Horse Shoe19 km in vogelvlucht
- Slater-Marietta20 km in vogelvlucht
- East Flat Rock21 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 6 | 8 | 13 | 18 | 23 | 27 | 29 | 28 | 25 | 19 | 13 | 8 |
| Nacht °C | -4 | -3 | 1 | 6 | 11 | 16 | 17 | 17 | 13 | 7 | 1 | -2 |
| Regen & sneeuw (mm) | 104 | 102 | 110 | 106 | 115 | 116 | 127 | 118 | 113 | 98 | 104 | 133 |
| Natte dagen | 11 | 10 | 12 | 11 | 14 | 19 | 20 | 18 | 11 | 8 | 10 | 11 |
| Zon u/dag | 5,3 | 5,4 | 6,2 | 7,5 | 7,7 | 8,3 | 7,6 | 7,3 | 6,9 | 6,7 | 6,1 | 4,8 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 7 | 7 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 6 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (803 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.



Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 163% | 235% | 103% | 169% | 162% | 70% | 83% | 152% | 147% | 143% | 109% | 75% |
| 2021 | 100% | 117% | 161% | 49% | 72% | 96% | 99% | 149% | 64% | 151% | 25% | 52% |
| 2022 | 89% | 120% | 135% | 100% | 115% | 42% | 103% | 82% | 112% | 38% | 149% | 85% |
| 2023 | 163% | 92% | 79% | 156% | 72% | 114% | 75% | 106% | 41% | 27% | 34% | 128% |
| 2024 | 222% | 66% | 156% | 62% | 134% | 49% | 116% | 76% | 260% | 4% | 61% | 99% |
| 2025 | 41% | 105% | 67% | 99% | 145% | 89% | 83% | 153% | 62% | 89% | 25% | 34% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q37519) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



