Verenigd Koninkrijk Waterval
Bracklinn Falls
Een van de watervallen — Verenigd Koninkrijk.

In cijfers.
1,4m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Apr
Aug–Okt
Beste maanden
149m
Hoogte boven zee
Het water van Bracklinn Falls, maand na maand
Hij buldert van oktober tot maart.
De volste maanden: van oktober tot maart.
- 2,3 m³/sJan
- 1,8 m³/sFeb
- 1,4 m³/sMrt
- 0,9 m³/sApr
- 0,7 m³/sMei
- 0,7 m³/sJun
- 0,9 m³/sJul
- 1,3 m³/sAug
- 1,2 m³/sSep
- 1,9 m³/sOkt
- 2,2 m³/sNov
- 2,2 m³/sDec
Van ongeveer 0,70 m³/s in de laagste maand tot 2,3 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: april en van augustus tot oktober.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Callanderdichtstbijzijnde plaats · 1,8 km in vogelvlucht
- Parkeren op 820 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Glasgow Airport (GLA)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 45 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven GLA (Glasgow)Discover Cars · Affiliatelink↗
- April en van augustus tot oktoberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 108 m over 3,6 km.
Wat er rondom is.
- —uitkijkpunten
- 6gemarkeerde wandelroutesRob Roy Way, Lower Crags, Upper Crags en nog 3
- 16parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 1picknickplekken
- 1toiletten
- 2infoborden en bezoekerscentra
- 1bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- 5campingsFalls of Leny Campsite, Callander Woods, Keltie Bridge en nog 2
- 28hotels en accommodaties binnen 6 kmGreen Bank, Trossachs Tryst, The Waverley Hotel en nog 25
- 15restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Callander1,8 km in vogelvlucht
- Doune11 km in vogelvlucht
- Kippen14 km in vogelvlucht
- Dunblane15 km in vogelvlucht
- Bridge of Allan18 km in vogelvlucht
- Comrie18 km in vogelvlucht
- Cambusbarron21 km in vogelvlucht
- Stirling21 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 5 | 5 | 7 | 10 | 13 | 16 | 18 | 17 | 15 | 11 | 8 | 6 |
| Nacht °C | 1 | 1 | 2 | 4 | 6 | 9 | 11 | 10 | 9 | 6 | 4 | 2 |
| Regen & sneeuw (mm) | 137 | 102 | 94 | 76 | 92 | 106 | 122 | 137 | 106 | 143 | 134 | 131 |
| Natte dagen | 21 | 18 | 18 | 17 | 17 | 19 | 22 | 21 | 18 | 20 | 21 | 20 |
| Zon u/dag | 0,3 | 1,7 | 3,0 | 5,0 | 5,9 | 4,6 | 4,4 | 3,8 | 3,1 | 1,9 | 0,8 | 0,3 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 10 | 10 | 7 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 8 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (149 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.



Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 106% | 212% | 105% | 36% | 66% | 105% | 118% | 101% | 92% | 138% | 133% | 110% |
| 2021 | 74% | 154% | 120% | 31% | 114% | 45% | 57% | 69% | 83% | 122% | 69% | 96% |
| 2022 | 60% | 159% | 63% | 84% | 121% | 84% | 67% | 60% | 108% | 134% | 125% | 88% |
| 2023 | 92% | 66% | 132% | 101% | 46% | 68% | 131% | 55% | 132% | 95% | 87% | 130% |
| 2024 | 92% | 104% | 121% | 192% | 113% | 61% | 86% | 127% | 48% | 60% | 48% | 112% |
| 2025 | 51% | 91% | 59% | 65% | 63% | 103% | 71% | 61% | 99% | 92% | 139% | 104% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q4953728) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



