
In cijfers.
3,2m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Okt–Jan
Beste maanden
38m
Hoogte boven zee
Het water van Bopath Ella Falls, maand na maand
Hij buldert van november tot december.
De volste maanden: van november tot december. De dunste: van juli tot augustus.
- 3,2 m³/sJan
- 1,5 m³/sFeb
- 1,2 m³/sMrt
- 2,5 m³/sApr
- 3,0 m³/sMei
- 2,0 m³/sJun
- 1,0 m³/sJul
- 0,9 m³/sAug
- 1,6 m³/sSep
- 4,1 m³/sOkt
- 6,3 m³/sNov
- 5,8 m³/sDec
Van ongeveer 0,86 m³/s in de laagste maand tot 6,3 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van oktober tot januari.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Ratnapuradichtstbijzijnde plaats · 13 km in vogelvlucht
- Colombo Ratmalana International Airport (RML)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 53 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven CMB (Colombo)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van oktober tot januaribeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 90 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 116 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 1uitkijkpuntenBopath Ella
- —gemarkeerde wandelroutes
- —parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- —campings
- 6hotels en accommodaties binnen 6 kmKuruwita Retreat, Omega Residence, Savon Rest en nog 3
- 1restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Ratnapura13 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 30 | 31 | 32 | 32 | 31 | 30 | 29 | 30 | 30 | 30 | 30 | 29 |
| Nacht °C | 21 | 21 | 23 | 24 | 25 | 25 | 24 | 24 | 24 | 24 | 23 | 22 |
| Regen & sneeuw (mm) | 108 | 86 | 104 | 175 | 164 | 101 | 82 | 92 | 129 | 234 | 274 | 212 |
| Natte dagen | 11 | 9 | 12 | 20 | 20 | 18 | 16 | 15 | 18 | 23 | 23 | 18 |
| Zon u/dag | 6,4 | 7,7 | 8,3 | 7,5 | 6,7 | 6,5 | 6,3 | 6,3 | 6,5 | 6,3 | 5,4 | 5,1 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (38 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.



Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 57% | 31% | 32% | 69% | 165% | 115% | 151% | 133% | 147% | 42% | 106% | 113% |
| 2021 | 178% | 67% | 152% | 87% | 184% | 166% | 201% | 182% | 134% | 145% | 148% | 71% |
| 2022 | 99% | 195% | 80% | 228% | 123% | 78% | 158% | 235% | 62% | 123% | 102% | 116% |
| 2023 | 87% | 145% | 120% | 99% | 115% | 118% | 102% | 87% | 264% | 224% | 161% | 202% |
| 2024 | 247% | 32% | 40% | 60% | 123% | 94% | 95% | 147% | 51% | 58% | 121% | 68% |
| 2025 | 224% | 95% | 241% | 178% | 121% | 92% | 79% | 82% | 122% | 151% | 250% | 82% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q37738) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



