
In cijfers.
Apr–Jul
Beste maanden
1.081m
Hoogte boven zee
Het water van Black Lake Falls, maand na maand
Hij buldert van april tot juli.
De volste maanden: van april tot juli. Gemiddeld onder −4 °C (van december tot februari): de waterval kan deels bevriezen.
- 28%Jan
- 36%Feb
- 68%Mrt
- 89%Apr
- 100%Mei
- 92%Jun
- 89%Jul
- 71%Aug
- 62%Sep
- 50%Okt
- 43%Nov
- 35%Dec
Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van april tot juli.
Schatting op basis van regen, smeltwater en verdamping per maand (NASA POWER, 1991–2020) rond de waterval. Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Štrbadichtstbijzijnde plaats · 6,6 km in vogelvlucht
- Parkeren op 1.000 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Poprad-Tatry Airport (TAT)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 15 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven TAT (Poprad)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van april tot julibeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 236 m over 2,6 km.
Wat er rondom is.
- 4uitkijkpuntenRozhľadňa Monte Móry en nog 3
- 11gemarkeerde wandelroutesTatranská magistrála, Turistický okruh, Náučný chodník Rakytovské plieska en nog 8
- 52parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 1picknickplekken
- 4toiletten
- 81infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 1andere benoemde watervallen binnen 4 kmPoprad
- —grotten
- 2campingsAutocamping Tatranská Štrba
- 43hotels en accommodaties binnen 6 kmCrocus, Grand Hotel Kempinski High Tatras, Rysy en nog 40
- 23restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Štrba6,6 km in vogelvlucht
- Svit13 km in vogelvlucht
- Vysoké Tatry15 km in vogelvlucht
- Nová Lesná16 km in vogelvlucht
- Hybe17 km in vogelvlucht
- Pribylina18 km in vogelvlucht
- Poprad20 km in vogelvlucht
- Spisska Sobota21 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -4 | -2 | 2 | 9 | 14 | 18 | 20 | 20 | 14 | 8 | 3 | -2 |
| Nacht °C | -11 | -10 | -6 | 0 | 5 | 9 | 10 | 10 | 5 | 1 | -3 | -9 |
| Regen & sneeuw (mm) | 66 | 64 | 69 | 69 | 119 | 127 | 139 | 102 | 89 | 78 | 70 | 65 |
| Natte dagen | 14 | 14 | 15 | 15 | 19 | 18 | 18 | 15 | 13 | 13 | 15 | 15 |
| Zon u/dag | 1,7 | 2,9 | 4,4 | 5,7 | 6,2 | 6,5 | 6,8 | 7,0 | 5,1 | 3,5 | 1,7 | 1,1 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 32 | 37 | 26 | 8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 6 | 12 | 21 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (1.081 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 48% | 168% | 80% | 35% | 92% | 152% | 108% | 101% | 147% | 213% | 44% | 119% |
| 2021 | 137% | 119% | 75% | 133% | 136% | 39% | 106% | 180% | 85% | 26% | 79% | 107% |
| 2022 | 109% | 118% | 61% | 135% | 54% | 40% | 87% | 77% | 158% | 57% | 75% | 127% |
| 2023 | 204% | 117% | 102% | 120% | 104% | 111% | 75% | 162% | 95% | 146% | 182% | 155% |
| 2024 | 147% | 146% | 104% | 130% | 74% | 108% | 69% | 69% | 142% | 75% | 49% | 50% |
| 2025 | 90% | 35% | 83% | 119% | 89% | 53% | 93% | 69% | 126% | 126% | 176% | 25% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q11691971) · CC0 |
|---|---|
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






