Naar de inhoud
Cascadyas
EN

Iran Iran Waterval

Bisheh Waterfall

48 meter val.

Wanneer gaan

Bisheh waterfall
Meysam · CC BY-SA 3.0

In cijfers.

48m

Hoogte

OpenStreetMap

59m³/s

Gemiddeld debiet

schatting

Feb–Mei

Beste maanden

28MW

Waterkracht

schatting

Het water van Bisheh Waterfall, maand na maand

Hij buldert van maart tot april.

De volste maanden: van maart tot april. De dunste: van juli tot oktober.

  1. 206 m³/sJan
  2. 220 m³/sFeb
  3. 291 m³/sMrt
  4. 340 m³/sApr
  5. 240 m³/sMei
  6. 108 m³/sJun
  7. 13 m³/sJul
  8. 3,8 m³/sAug
  9. 3,6 m³/sSep
  10. 24 m³/sOkt
  11. 102 m³/sNov
  12. 178 m³/sDec
veel water beste maanden

Van ongeveer 3,6 m³/s in de laagste maand tot 340 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van februari tot mei.

Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.

Iran

Bisheh Waterfall is een waterval (Iran). Het water valt 48 m over een breedte van 20 m.

Meer op Wikipedia

Hoe er te komen.

  • Dorūddichtstbijzijnde plaats · 25 km in vogelvlucht
  • Parkeren op 450 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
  • Khoram Abad Airport (KHD)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 56 km hemelsbreed
  • Van februari tot meibeste maanden (schatting)

Plan uw bezoek

Overnachten, ontdekken en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Hoe groot?

Hoe groot hij echt is.

48 mBishehWaterfall1,8 meen mens9,0 meen huis56 mTorenvan Pisa

Valhoogte volgens OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors). Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.

28 MW

Ongeveer 59 m³/s die 48 m vallen: het vermogen van het vallende water.

  • evenveel als 9,2 grote windturbines
  • genoeg voor ongeveer 6.900 huishoudens, als alles stroom werd

Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.

Gezien vanuit de lucht.

8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.

Bisheh Waterfall van bovenaf (Sentinel-2) N 2 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

Wat er rondom is.

  • —uitkijkpunten
  • —gemarkeerde wandelroutes
  • 1parkeerplaatsen
  • —zwemplekken
  • 1picknickplekken
  • 1toiletten
  • —infoborden en bezoekerscentra
  • —bushaltes binnen 1 km
  • —andere benoemde watervallen binnen 4 km
  • —grotten
  • —campings
  • 2hotels en accommodaties binnen 6 kmآپادانا
  • 2restaurants en cafés binnen 3 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Dorūd25 km in vogelvlucht

Weer

Het weer, maand na maand.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag °C101217222938414035271712
Nacht °C015915202423191462
Regen & sneeuw (mm)47365261194102244656
Natte dagen768741000377
Zon u/dag5,66,57,78,210,713,712,612,011,38,86,65,5
Sneeuw op de grond (cm)141251000000310

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (1.167 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.

Foto's

Door de ogen van bezoekers.

Bisheh waterfall , آبشاربیشه ازروبروی آن - panoramio
Mahdi Kalhor · CC BY 3.0
Bisheh waterfall 3
Morgan karim · CC BY-SA 3.0
Bisheh waterfall 5
Morgan karim · CC BY-SA 3.0

Recente jaren

Natte en droge jaren

Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
202093%359%143%75%32%————7%161%123%
202130%196%56%7%31%————9%100%93%
2022156%105%49%29%39%————36%129%62%
2023166%113%151%81%84%————38%71%54%
202488%195%188%76%430%————0%78%36%
202545%133%87%59%105%————0%21%97%

130% natter dan normaal 70% droger dan normaal

Vergelijk met de watervallen in de buurt.

Bisheh Waterfall

Iran

  • 48 mHoogte
  • 59 m³/sGemiddeld debiet
  • Feb–MeiBeste maanden

Gerit Waterfall

Iran

  • —Hoogte
  • 1,1 m³/sGemiddeld debiet
  • Feb–Apr, DecBeste maanden

Bekijk de gids

Shevi Waterfall

Iran

  • —Hoogte
  • 1,2 m³/sGemiddeld debiet
  • Mrt–Apr, Dec–JanBeste maanden

Bekijk de gids

Zardlimeh Waterfall

Iran

  • 40 mHoogte
  • 32 m³/sGemiddeld debiet
  • Jan–AprBeste maanden

Bekijk de gids

Over deze cijfers

Namen, hoogte, breedte, rivierWikidata (Q5947050) · CC0
Valhoogte© OpenStreetMap contributors · ODbL
Debiet en stroomgebiedHydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Reliëf, rivierprofiel, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Paden, uitkijkpunten, parkeren© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.U bent hier
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken