
In cijfers.
0,90m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Okt–Jan
Beste maanden
2.060m
Hoogte boven zee
Het water van Baker's Falls, maand na maand
Hij buldert van november tot december.
De volste maanden: van november tot december.
- 1,0 m³/sJan
- 0,5 m³/sFeb
- 0,4 m³/sMrt
- 0,8 m³/sApr
- 0,9 m³/sMei
- 0,6 m³/sJun
- 0,4 m³/sJul
- 0,3 m³/sAug
- 0,5 m³/sSep
- 1,2 m³/sOkt
- 1,8 m³/sNov
- 1,7 m³/sDec
Van ongeveer 0,30 m³/s in de laagste maand tot 1,8 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van oktober tot januari.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Sri Lanka
Baker's Falls is een waterval (Sri Lanka). Hij ligt in Horton Plains National Park.
Hoe er te komen.
- Haputaledichtstbijzijnde plaats · 18 km in vogelvlucht
- Parkeren op 2.170 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Mattala Rajapaksa International Airport (HRI)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 68 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven CMB (Colombo)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van oktober tot januaribeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 66 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 46 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 4uitkijkpuntenWorld's End (Plate 1), Mini World's End, World's End (Plate 2) en nog 1
- 2gemarkeerde wandelroutesPekoe Trail - Stage 10 - Dayagama To Horton Plains, Pekoe Trail - Stage 11 - Horton Plains to Udaweriya
- 4parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- 4toiletten
- 18infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 5andere benoemde watervallen binnen 4 kmYaalathenna Waterfall, Nonpareil Estate Falls, Slab Rock Falls en nog 2
- —grotten
- 3campingsHorton Plains Campsite 1, Horton Plains Campsite 2, Horton Plains Campsite 3
- 7hotels en accommodaties binnen 6 kmGinihiriya Wildlife Bungalow, Nagrak Holiday Bungalow, Bambarakanda Holiday Resort en nog 4
- 1restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Haputale18 km in vogelvlucht
- Nuwara Eliya20 km in vogelvlucht
- Talawakele22 km in vogelvlucht
- Hatton24 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 16 | 18 | 19 | 19 | 18 | 16 | 16 | 16 | 17 | 17 | 16 | 16 |
| Nacht °C | 8 | 8 | 9 | 11 | 12 | 12 | 11 | 11 | 11 | 10 | 10 | 9 |
| Regen & sneeuw (mm) | 108 | 86 | 104 | 175 | 164 | 101 | 82 | 92 | 129 | 234 | 274 | 212 |
| Natte dagen | 11 | 9 | 12 | 20 | 20 | 18 | 16 | 15 | 18 | 23 | 23 | 18 |
| Zon u/dag | 6,4 | 7,7 | 8,3 | 7,5 | 6,7 | 6,5 | 6,3 | 6,3 | 6,5 | 6,3 | 5,4 | 5,1 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (2.060 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 57% | 31% | 32% | 69% | 165% | 115% | 151% | 133% | 147% | 42% | 106% | 113% |
| 2021 | 178% | 67% | 152% | 87% | 184% | 166% | 201% | 182% | 134% | 145% | 148% | 71% |
| 2022 | 99% | 195% | 80% | 228% | 123% | 78% | 158% | 235% | 62% | 123% | 102% | 116% |
| 2023 | 87% | 145% | 120% | 99% | 115% | 118% | 102% | 87% | 264% | 224% | 161% | 202% |
| 2024 | 247% | 32% | 40% | 60% | 123% | 94% | 95% | 147% | 51% | 58% | 121% | 68% |
| 2025 | 224% | 95% | 241% | 178% | 121% | 92% | 79% | 82% | 122% | 151% | 250% | 82% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q37307) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






