Naar de inhoud
Cascadyas
EN

Libanon Libanon Waterval

Baatara gorge waterfall

225 meter val.

Wanneer gaan

Baatara gorge
Eli + · CC BY-SA 3.0

In cijfers.

225m

Hoogte

Mrt
Dec

Beste maanden

1.499m

Hoogte boven zee

Het water van Baatara gorge waterfall, maand na maand

Hij buldert van januari tot februari.

De volste maanden: van januari tot februari. De dunste: van april tot oktober.

  1. 100%Jan
  2. 92%Feb
  3. 56%Mrt
  4. 25%Apr
  5. 7%Mei
  6. 2%Jun
  7. 0%Jul
  8. 0%Aug
  9. 0%Sep
  10. 5%Okt
  11. 27%Nov
  12. 69%Dec
veel water beste maanden

Beste maanden, met veel water en aangename dagen: maart en december.

Schatting op basis van regen, smeltwater en verdamping per maand (NASA POWER, 1991–2020) rond de waterval. Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.

Libanon

Baatara gorge waterfall is een waterval (Libanon). Het water valt 225 m.

Meer op Wikipedia

Hoe er te komen.

  • Amioûndichtstbijzijnde plaats · 15 km in vogelvlucht
  • Parkeren op 120 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
  • Beirut Rafic Hariri International Airport (BEY)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 53 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven BEY (Beirut)Discover Cars · Affiliatelink
  • Maart en decemberbeste maanden (schatting)

Plan uw bezoek

Overnachten, ontdekken en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Hoe groot?

Hoe groot hij echt is.

225 mBaatara gorgewaterfall93 mVrijheidsbeeld96 mBig Ben139 mGrotePiramide330 mEiffeltoren

Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.

Gezien vanuit de lucht.

8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.

Baatara gorge waterfall van bovenaf (Sentinel-2) N 2 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

Wat er rondom is.

  • —uitkijkpunten
  • 1gemarkeerde wandelroutesSentier de Montagne du Liban
  • 3parkeerplaatsen
  • —zwemplekken
  • 1picknickplekken
  • 2toiletten
  • —infoborden en bezoekerscentra
  • —bushaltes binnen 1 km
  • —andere benoemde watervallen binnen 4 km
  • —grotten
  • —campings
  • 5hotels en accommodaties binnen 6 kmAbi Mansour, بيتنا في بشعلة, Shangri-La en nog 2
  • 3restaurants en cafés binnen 3 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Amioûn15 km in vogelvlucht
  • Bsharri16 km in vogelvlucht
  • Hrajel19 km in vogelvlucht
  • Aïnâta19 km in vogelvlucht
  • Byblos21 km in vogelvlucht
  • Boudaï22 km in vogelvlucht
  • Batroûn22 km in vogelvlucht
  • Deïr el Ahmar25 km in vogelvlucht

Weer

Het weer, maand na maand.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag °C781014182123232218149
Nacht °C224610131616141284
Regen & sneeuw (mm)11582432392015235696
Natte dagen131085210015812
Zon u/dag4,55,77,79,211,212,712,311,310,17,96,24,6
Sneeuw op de grond (cm)321000000001

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (1.499 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.

Foto's

Door de ogen van bezoekers.

Recente jaren

Natte en droge jaren

Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
2020140%91%184%179%200%———6%0%192%76%
2021123%83%126%124%0%———12%265%16%125%
2022128%96%220%1%103%———0%38%91%20%
202338%162%78%724%29%———6%44%142%327%
2024163%82%84%75%175%———182%48%91%110%
20255%69%140%55%46%———29%23%32%82%

130% natter dan normaal 70% droger dan normaal

Vergelijk met de watervallen in de buurt.

Baatara gorge waterfall

Libanon

  • 225 mHoogte
  • —Gemiddeld debiet
  • Mrt, DecBeste maanden

Tanur waterfall

Israël

  • 30 mHoogte
  • 0,46 m³/sGemiddeld debiet
  • Dec–MrtBeste maanden

Bekijk de gids

Over deze cijfers

Namen, hoogte, breedte, rivierWikidata (Q38593) · CC0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Reliëf, rivierprofiel, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Paden, uitkijkpunten, parkeren© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.U bent hier
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken