
In cijfers.
2,7m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Jun–Aug
Okt
Beste maanden
919m
Hoogte boven zee
Het water van Asik-Asik Falls, maand na maand
Hij buldert van juni tot oktober.
De volste maanden: van juni tot oktober. De dunste: maart.
- 1,9 m³/sJan
- 1,5 m³/sFeb
- 1,4 m³/sMrt
- 1,4 m³/sApr
- 2,4 m³/sMei
- 3,8 m³/sJun
- 4,0 m³/sJul
- 3,3 m³/sAug
- 3,3 m³/sSep
- 3,6 m³/sOkt
- 2,8 m³/sNov
- 2,4 m³/sDec
Van ongeveer 1,4 m³/s in de laagste maand tot 4,0 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van juni tot augustus en oktober.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Kulempangdichtstbijzijnde plaats · 17 km in vogelvlucht
- Cotabato (Awang) Airport (CBO)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 57 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven CGY (Laguindingan)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van juni tot augustus en oktoberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 167 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 89 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- —uitkijkpunten
- —gemarkeerde wandelroutes
- —parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 1picknickplekken
- —toiletten
- 1infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 1andere benoemde watervallen binnen 4 kmDaday Falls
- —grotten
- —campings
- —hotels en accommodaties binnen 6 km
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Kulempang17 km in vogelvlucht
- Buldon19 km in vogelvlucht
- Malinao19 km in vogelvlucht
- Wao20 km in vogelvlucht
- Ebcor Town20 km in vogelvlucht
- Mataya21 km in vogelvlucht
- Nuyo21 km in vogelvlucht
- Bau22 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 26 | 26 | 27 | 28 | 26 | 25 | 24 | 24 | 25 | 25 | 26 | 26 |
| Nacht °C | 17 | 16 | 17 | 18 | 19 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 |
| Regen & sneeuw (mm) | 144 | 101 | 109 | 126 | 250 | 355 | 304 | 230 | 271 | 306 | 178 | 178 |
| Natte dagen | 17 | 13 | 13 | 15 | 24 | 27 | 26 | 25 | 26 | 26 | 23 | 20 |
| Zon u/dag | 5,7 | 6,3 | 7,0 | 7,5 | 6,6 | 6,2 | 5,8 | 5,7 | 5,6 | 5,8 | 6,2 | 6,3 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (919 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 52% | 47% | 77% | 30% | 98% | 353% | 96% | 130% | 104% | 174% | 186% | 156% |
| 2021 | 184% | 224% | 158% | 173% | 234% | 54% | 146% | 111% | 122% | 106% | 194% | 115% |
| 2022 | 77% | 104% | 272% | 507% | 172% | 78% | 103% | 102% | 73% | 143% | 105% | 111% |
| 2023 | 178% | 204% | 186% | 141% | 94% | 80% | 75% | 84% | 114% | 59% | 138% | 95% |
| 2024 | 110% | 113% | 25% | 62% | 79% | 109% | 143% | 123% | 123% | 95% | 123% | 159% |
| 2025 | 156% | 150% | 291% | 217% | 181% | 94% | 92% | 199% | 119% | 116% | 120% | 138% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q122958743) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






