
In cijfers.
9,2m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Dec–Mrt
Beste maanden
877m
Hoogte boven zee
Het water van Andriamamovoka, maand na maand
Hij buldert van januari tot maart.
De volste maanden: van januari tot maart. De dunste: van juni tot oktober.
- 19 m³/sJan
- 19 m³/sFeb
- 18 m³/sMrt
- 11 m³/sApr
- 7,5 m³/sMei
- 5,9 m³/sJun
- 5,4 m³/sJul
- 4,1 m³/sAug
- 3,4 m³/sSep
- 4,4 m³/sOkt
- 7,9 m³/sNov
- 13 m³/sDec
Van ongeveer 3,4 m³/s in de laagste maand tot 19 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van december tot maart.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Ifanadianadichtstbijzijnde plaats · 22 km in vogelvlucht
- Mananjary Airport (MNJ)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 97 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven TNR (Antananarivo)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van december tot maartbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 186 m over 2,4 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 105 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 1uitkijkpunten
- —gemarkeerde wandelroutes
- —parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 1picknickplekken
- 1toiletten
- 1infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- 1campings
- 24hotels en accommodaties binnen 6 kmDomain Nature, Hôtel Manja, Chez Rose en nog 21
- 1restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Ifanadiana22 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 25 | 25 | 24 | 23 | 21 | 19 | 18 | 19 | 21 | 24 | 25 | 26 |
| Nacht °C | 17 | 17 | 17 | 16 | 14 | 12 | 11 | 11 | 12 | 14 | 15 | 17 |
| Regen & sneeuw (mm) | 410 | 338 | 310 | 145 | 102 | 95 | 86 | 46 | 45 | 96 | 193 | 295 |
| Natte dagen | 28 | 26 | 27 | 22 | 19 | 16 | 18 | 12 | 10 | 16 | 21 | 26 |
| Zon u/dag | 6,4 | 6,7 | 6,6 | 6,8 | 6,4 | 6,2 | 6,1 | 7,1 | 7,8 | 7,5 | 7,6 | 7,6 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (877 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 107% | 109% | 144% | 365% | 169% | 379% | 192% | 43% | 201% | 112% | 47% | 115% |
| 2021 | 58% | 113% | 127% | 93% | 72% | 223% | 224% | 332% | 195% | 75% | 48% | 101% |
| 2022 | 160% | 192% | 130% | 115% | 141% | 360% | 207% | 252% | 140% | 75% | 108% | 94% |
| 2023 | 173% | 135% | 167% | 151% | 134% | 48% | 133% | 731% | 66% | 85% | 71% | 87% |
| 2024 | 123% | 140% | 150% | 265% | 295% | 122% | 11% | 198% | 144% | 69% | 40% | 29% |
| 2025 | 52% | 114% | 86% | 164% | 127% | 46% | 306% | 207% | 105% | 116% | 106% | 138% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q4759277) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.


