
In cijfers.
0,94m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Okt–Jan
Beste maanden
887m
Hoogte boven zee
Het water van Alakola Ella, maand na maand
Hij buldert van november tot december.
De volste maanden: van november tot december. De dunste: van juli tot september.
- 1,4 m³/sJan
- 0,8 m³/sFeb
- 0,6 m³/sMrt
- 0,9 m³/sApr
- 0,9 m³/sMei
- 0,6 m³/sJun
- 0,4 m³/sJul
- 0,3 m³/sAug
- 0,5 m³/sSep
- 1,4 m³/sOkt
- 2,2 m³/sNov
- 2,3 m³/sDec
Van ongeveer 0,33 m³/s in de laagste maand tot 2,3 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van oktober tot januari.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Mataledichtstbijzijnde plaats · 14 km in vogelvlucht
- Bandaranaike International Colombo Airport (CMB)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 98 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven CMB (Colombo)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van oktober tot januaribeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 231 m over 3,2 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 148 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- —uitkijkpunten
- —gemarkeerde wandelroutes
- —parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 1andere benoemde watervallen binnen 4 kmJodu Ella Water Falls
- —grotten
- 2campingsVenture Camps, Mahoora Tented Safari Camp – Knuckles
- 15hotels en accommodaties binnen 6 kmHunas Falls Hotel, Hatale Tea Estate Bungalow, Knuckles Bungalow en nog 12
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Matale14 km in vogelvlucht
- Kandy18 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 23 | 25 | 28 | 28 | 26 | 25 | 25 | 25 | 26 | 25 | 24 | 23 |
| Nacht °C | 15 | 15 | 16 | 18 | 19 | 19 | 18 | 18 | 18 | 18 | 17 | 16 |
| Regen & sneeuw (mm) | 116 | 89 | 96 | 154 | 133 | 73 | 62 | 70 | 101 | 228 | 279 | 243 |
| Natte dagen | 11 | 8 | 10 | 19 | 17 | 16 | 13 | 13 | 16 | 22 | 23 | 18 |
| Zon u/dag | 6,4 | 7,7 | 8,3 | 7,5 | 6,7 | 6,5 | 6,3 | 6,3 | 6,5 | 6,3 | 5,4 | 5,1 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (887 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 44% | 26% | 28% | 75% | 167% | 141% | 159% | 119% | 161% | 31% | 100% | 132% |
| 2021 | 210% | 68% | 111% | 92% | 201% | 172% | 245% | 150% | 128% | 144% | 168% | 59% |
| 2022 | 100% | 250% | 69% | 189% | 99% | 58% | 181% | 269% | 79% | 103% | 101% | 120% |
| 2023 | 94% | 143% | 114% | 103% | 116% | 81% | 76% | 59% | 215% | 184% | 168% | 193% |
| 2024 | 255% | 30% | 35% | 55% | 154% | 84% | 81% | 199% | 44% | 54% | 130% | 60% |
| 2025 | 248% | 70% | 211% | 183% | 148% | 115% | 77% | 86% | 154% | 157% | 267% | 68% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q85740469) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



