
In cijfers.
74m
Hoogte
Apr–Jun
Nov
Beste maanden
2.360m
Hoogte boven zee
Het water van Thomson's Falls, maand na maand
Hij buldert van april tot mei.
De volste maanden: van april tot mei. De dunste: februari.
- 31%Jan
- 14%Feb
- 30%Mrt
- 95%Apr
- 100%Mei
- 75%Jun
- 59%Jul
- 62%Aug
- 56%Sep
- 60%Okt
- 74%Nov
- 57%Dec
Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van april tot juni en november.
Schatting op basis van regen, smeltwater en verdamping per maand (NASA POWER, 1991–2020) rond de waterval. Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Nyahururudichtstbijzijnde plaats · 1,0 km in vogelvlucht
- Nanyuki Civil Airport (NYK)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 76 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven NBO (Nairobi)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van april tot juni en novemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 150 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 51 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 1uitkijkpuntenThompson's Falls
- —gemarkeerde wandelroutes
- —parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- 1campingsThomson Falls Campsite
- 33hotels en accommodaties binnen 6 kmThomson Falls Lodge, Nyahururu Stadium Hotel, Olive Shades Lodging en nog 30
- 7restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Nyahururu1,0 km in vogelvlucht
- Mairo Inya4,8 km in vogelvlucht
- Karuga8,6 km in vogelvlucht
- Ol Joro Orok13 km in vogelvlucht
- Subukia19 km in vogelvlucht
- Kasuku20 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 23 | 25 | 25 | 23 | 22 | 21 | 20 | 21 | 22 | 23 | 22 | 22 |
| Nacht °C | 9 | 9 | 10 | 11 | 11 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 9 |
| Regen & sneeuw (mm) | 42 | 30 | 83 | 189 | 140 | 96 | 94 | 109 | 90 | 108 | 128 | 80 |
| Natte dagen | 9 | 7 | 12 | 21 | 21 | 20 | 24 | 23 | 18 | 20 | 22 | 13 |
| Zon u/dag | 9,7 | 10,0 | 9,5 | 8,5 | 9,1 | 8,5 | 7,7 | 8,2 | 9,3 | 8,2 | 7,7 | 8,8 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (2.360 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 353% | 276% | 269% | 189% | 144% | 242% | 125% | 141% | 179% | 136% | 126% | 126% |
| 2021 | 194% | 199% | 75% | 97% | 180% | 29% | 137% | 88% | 107% | 103% | 75% | 127% |
| 2022 | 118% | 130% | 121% | 73% | 72% | 64% | 106% | 219% | 177% | 62% | 115% | 106% |
| 2023 | 39% | 66% | 212% | 153% | 88% | 112% | 76% | 59% | 171% | 179% | 309% | 102% |
| 2024 | 347% | 368% | 134% | 242% | 248% | 76% | 176% | 124% | 136% | 67% | 259% | 109% |
| 2025 | 132% | 21% | 169% | 141% | 173% | 87% | 229% | 369% | 112% | 151% | 47% | 121% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q2748822) · CC0 |
|---|---|
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.


