Naar de inhoud
Cascadyas
EN

Turkije Turkije Waterval

Tatlıca Waterfalls

Een van de watervallen — Turkije.

Wanneer gaan

Tatlıca Waterfalls 1
Hidayetgoktas · CC BY-SA 4.0

In cijfers.

2,1m³/s

Gemiddeld debiet

schatting

Mrt
Okt–Dec

Beste maanden

447m

Hoogte boven zee

Het water van Tatlıca Waterfalls, maand na maand

Hij buldert van november tot maart.

De volste maanden: van november tot maart. De dunste: van juli tot augustus.

  1. 3,9 m³/sJan
  2. 3,3 m³/sFeb
  3. 3,2 m³/sMrt
  4. 2,5 m³/sApr
  5. 1,9 m³/sMei
  6. 1,4 m³/sJun
  7. 0,8 m³/sJul
  8. 0,6 m³/sAug
  9. 1,4 m³/sSep
  10. 2,6 m³/sOkt
  11. 3,2 m³/sNov
  12. 4,1 m³/sDec
veel water beste maanden

Van ongeveer 0,58 m³/s in de laagste maand tot 4,1 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: maart en van oktober tot december.

Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.

Turkije

Tatlıca Waterfalls is een waterval (Turkije).

Meer op Wikipedia

Hoe er te komen.

Plan uw bezoek

Overnachten, ontdekken en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Gezien vanuit de lucht.

8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.

Tatlıca Waterfalls van bovenaf (Sentinel-2) N 2 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

De Karasu Çayı door de waterval
430 m440 m450 m460 mTatlıca Waterfalls-0.5 km0+0.5 km← stroomopwaartsstroomafwaarts →

De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.

Het dal onder de waterval
−690 m+690 m

Rond de waterval daalt de rivier 30 m over 1,4 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 162 m onder de laagste dalrand.

Wat er rondom is.

  • —uitkijkpunten
  • 1gemarkeerde wandelroutestatlıca şelaleri
  • 1parkeerplaatsen
  • —zwemplekken
  • —picknickplekken
  • —toiletten
  • —infoborden en bezoekerscentra
  • —bushaltes binnen 1 km
  • —andere benoemde watervallen binnen 4 km
  • —grotten
  • —campings
  • —hotels en accommodaties binnen 6 km
  • 1restaurants en cafés binnen 3 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Erfelek12 km in vogelvlucht
  • Yenikonak15 km in vogelvlucht
  • Ayancık20 km in vogelvlucht
  • Kabalı24 km in vogelvlucht

Weer

Het weer, maand na maand.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag °C67812162123242117128
Nacht °C223611161920161284
Regen & sneeuw (mm)735460414849312961777195
Natte dagen14111291010669111115
Zon u/dag2,43,25,07,48,611,011,410,17,85,13,52,4
Sneeuw op de grond (cm)874100000016

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (447 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.

Foto's

Door de ogen van bezoekers.

Tatlıca Waterfalls 2
Hidayetgoktas · CC BY-SA 4.0
Tatlıca Waterfalls
Nedim Ardoğa · CC BY-SA 4.0
Erfelek tatlıca şelaleleri (uzun pozlama)
Erturkercin · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Natte en droge jaren

Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
2020130%154%49%88%90%146%48%35%26%36%65%56%
202197%98%123%120%154%117%128%353%112%53%82%84%
2022180%115%150%75%84%230%58%64%110%64%27%89%
202347%136%162%173%136%248%150%12%37%82%169%83%
2024155%55%124%47%133%9%157%72%183%125%122%46%
202561%207%34%139%73%58%64%31%95%133%31%163%

130% natter dan normaal 70% droger dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, breedte, rivierWikidata (Q6031333) · CC0
Debiet en stroomgebiedHydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Reliëf, rivierprofiel, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Paden, uitkijkpunten, parkeren© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.U bent hier
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken