Naar de inhoud
Cascadyas
EN

Iran Iran Waterval

Shir-Abad Waterfall

Een van de watervallen — Iran.

Wanneer gaan

Shirabad Waterfall
Salehzangaaneh · CC BY-SA 3.0

In cijfers.

0,11m³/s

Gemiddeld debiet

schatting

Feb–Mei

Beste maanden

94m

Hoogte boven zee

Het water van Shir-Abad Waterfall, maand na maand

Hij buldert van maart tot april.

De volste maanden: van maart tot april. De dunste: van juni tot oktober en van december tot januari.

  1. 0,1 m³/sJan
  2. 0,2 m³/sFeb
  3. 0,4 m³/sMrt
  4. 0,4 m³/sApr
  5. 0,2 m³/sMei
  6. 0,1 m³/sJun
  7. 0,0 m³/sJul
  8. 0,0 m³/sAug
  9. 0,0 m³/sSep
  10. 0,1 m³/sOkt
  11. 0,1 m³/sNov
  12. 0,1 m³/sDec
veel water beste maanden

Van ongeveer 0,02 m³/s in de laagste maand tot 0,44 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van februari tot mei.

Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.

Iran

Shir-Abad Waterfall is een waterval (Iran).

Meer op Wikipedia

Hoe er te komen.

  • Khān Bebīndichtstbijzijnde plaats · 5,5 km in vogelvlucht
  • Sari Dasht-e Naz International Airport (SRY)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 168 km hemelsbreed
  • Van februari tot meibeste maanden (schatting)

Plan uw bezoek

Overnachten, ontdekken en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Gezien vanuit de lucht.

8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.

Shir-Abad Waterfall van bovenaf (Sentinel-2) N 2 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

Wat er rondom is.

  • —uitkijkpunten
  • —gemarkeerde wandelroutes
  • —parkeerplaatsen
  • —zwemplekken
  • —picknickplekken
  • 2toiletten
  • —infoborden en bezoekerscentra
  • —bushaltes binnen 1 km
  • 2andere benoemde watervallen binnen 4 kmمجموعه آبشار های شیرآباد خانببین, آبشار اول شیرآباد خانببین
  • —grotten
  • 1campingsاردوگاه صالحین شیرآباد
  • 2hotels en accommodaties binnen 6 kmهتل رستوران آناشید, متل میکائیل
  • —restaurants en cafés binnen 3 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Khān Bebīn5,5 km in vogelvlucht
  • Rāmīān11 km in vogelvlucht
  • 'Alī Ābād-e Katūl16 km in vogelvlucht
  • Āzādshahr18 km in vogelvlucht

Weer

Het weer, maand na maand.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag °C141621263338403934282016
Nacht °C3481218222524201595
Regen & sneeuw (mm)233039321987510172922
Natte dagen668642122454
Zon u/dag5,15,56,06,58,711,110,410,49,37,55,95,0
Sneeuw op de grond (cm)121162000000410

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (94 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.

Foto's

Door de ogen van bezoekers.

Shirabad waterfall
Arashk rp2 · CC0
Shirabad-first-waterfall
Arashk rp2 · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Natte en droge jaren

Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
202063%176%100%262%68%43%109%118%56%92%104%76%
202122%28%108%24%175%21%109%6%88%94%32%55%
2022158%109%66%72%155%61%247%6%47%140%54%59%
202344%88%55%42%158%175%26%156%9%176%78%56%
2024112%141%81%103%190%182%80%68%100%211%38%34%
202529%51%87%50%17%96%4%24%274%114%10%173%

130% natter dan normaal 70% droger dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, breedte, rivierWikidata (Q7498166) · CC0
Debiet en stroomgebiedHydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Reliëf, rivierprofiel, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Paden, uitkijkpunten, parkeren© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.U bent hier
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken