
In cijfers.
Nov–Feb
Beste maanden
70m
Hoogte boven zee
Het water van Sauzier Waterfall, maand na maand
Hij buldert in januari.
De volste maanden: januari. De dunste: van juli tot augustus.
- 100%Jan
- 71%Feb
- 51%Mrt
- 47%Apr
- 40%Mei
- 33%Jun
- 22%Jul
- 19%Aug
- 36%Sep
- 47%Okt
- 54%Nov
- 72%Dec
Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van november tot februari.
Schatting op basis van regen, smeltwater en verdamping per maand (NASA POWER, 1991–2020) rond de waterval. Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Seychellen
Sauzier Waterfall is een waterval (Seychellen).
Hoe er te komen.
- Port Glauddichtstbijzijnde plaats · 0,6 km in vogelvlucht
- Parkeren op 150 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Seychelles International Airport (SEZ)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 12 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven SEZ (Victoria)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van november tot februaribeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 338 m over 2,5 km.
Wat er rondom is.
- 4uitkijkpuntenMorne Blanc viewing platform en nog 3
- 4gemarkeerde wandelroutesTrail No 6 - Morne Blanc, Le Niol-Mare aux Cochons, Casse Dent Trail en nog 1
- 2parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- 2infoborden en bezoekerscentra
- 22bushaltes binnen 1 km
- 1andere benoemde watervallen binnen 4 kmGrand anse mahe waterfall
- —grotten
- —campings
- 108hotels en accommodaties binnen 6 kmPalms Villa, Treasure Cove Hotel, Roberts Accomodation en nog 105
- 13restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Port Glaud0,6 km in vogelvlucht
- Beau Vallon4,5 km in vogelvlucht
- Bel Ombre4,7 km in vogelvlucht
- Bel Air4,7 km in vogelvlucht
- Saint Louis5,0 km in vogelvlucht
- Mont Fleuri5,6 km in vogelvlucht
- Plaisance5,6 km in vogelvlucht
- Grand'Anse5,8 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 27 | 28 | 28 | 28 | 28 | 27 | 26 | 26 | 27 | 27 | 27 | 27 |
| Nacht °C | 27 | 27 | 27 | 28 | 28 | 26 | 25 | 25 | 26 | 26 | 26 | 27 |
| Regen & sneeuw (mm) | 206 | 108 | 106 | 115 | 94 | 80 | 55 | 62 | 108 | 117 | 124 | 164 |
| Natte dagen | 24 | 17 | 20 | 18 | 17 | 15 | 13 | 14 | 17 | 17 | 19 | 23 |
| Zon u/dag | 6,7 | 8,0 | 8,5 | 8,8 | 8,4 | 7,6 | 7,8 | 8,0 | 7,8 | 8,5 | 8,6 | 7,8 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (70 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 149% | 126% | 106% | 118% | 121% | 144% | 426% | 68% | 45% | 44% | 153% | 91% |
| 2021 | 86% | 81% | 51% | 67% | 151% | 41% | 104% | 79% | 88% | 20% | 81% | 131% |
| 2022 | 171% | 131% | 58% | 67% | 120% | 122% | 70% | 173% | 81% | 31% | 30% | 83% |
| 2023 | 114% | 48% | 46% | 150% | 69% | 77% | 47% | 111% | 291% | 149% | 123% | 308% |
| 2024 | 99% | 113% | 173% | 269% | 210% | 111% | 83% | 180% | 141% | 29% | 120% | 138% |
| 2025 | 86% | 32% | 112% | 25% | 69% | 53% | 55% | 55% | 25% | 24% | 31% | 128% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q109628496) · CC0 |
|---|---|
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.