Verenigde Staten Waterval
Saint Anthony Falls
Een van de watervallen — Verenigde Staten.

In cijfers.
308m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mei–Aug
Beste maanden
239m
Hoogte boven zee
Het water van Saint Anthony Falls, maand na maand
Hij buldert van mei tot juli.
De volste maanden: van mei tot juli. De dunste: van december tot februari. Gemiddeld onder −4 °C (van december tot februari): de waterval kan deels bevriezen.
- 266 m³/sJan
- 270 m³/sFeb
- 286 m³/sMrt
- 315 m³/sApr
- 339 m³/sMei
- 348 m³/sJun
- 331 m³/sJul
- 321 m³/sAug
- 314 m³/sSep
- 314 m³/sOkt
- 293 m³/sNov
- 277 m³/sDec
Van ongeveer 266 m³/s in de laagste maand tot 348 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van mei tot augustus.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Waterval in de Verenigde Staten
Saint Anthony Falls is een waterval (Verenigde Staten). Hij ligt in Mississippi National River and Recreation Area.
Hoe er te komen.
- Minneapolisdichtstbijzijnde plaats · 0,5 km in vogelvlucht
- Parkeren op 800 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Minneapolis–Saint Paul International Airport / Wold–Chamberlain Field (MSP)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 12 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven MSP (Minneapolis)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van mei tot augustusbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
Wat er rondom is.
- 23uitkijkpuntenMound, May Mountain en nog 21
- 5gemarkeerde wandelroutesLoring Greenway, The Gopher Way, Minneapolis Skyway System en nog 2
- 898parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 89picknickplekken
- 44toiletten
- 33infoborden en bezoekerscentra
- 153bushaltes binnen 1 km
- 1andere benoemde watervallen binnen 4 kmBridal Veil Falls
- —grotten
- —campings
- 66hotels en accommodaties binnen 6 kmW Minneapolis - The Foshay, Hyatt Place Minneapolis/Downtown, Residence Inn Minneapolis Downtown/City Center en nog 63
- 404restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Minneapolis0,5 km in vogelvlucht
- Lauderdale4,6 km in vogelvlucht
- Longfellow Community5,1 km in vogelvlucht
- Saint Anthony5,4 km in vogelvlucht
- Columbia Heights6,6 km in vogelvlucht
- Falcon Heights7,3 km in vogelvlucht
- Golden Valley7,8 km in vogelvlucht
- Saint Louis Park8,0 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -6 | -3 | 5 | 14 | 20 | 26 | 29 | 27 | 23 | 14 | 5 | -3 |
| Nacht °C | -15 | -14 | -6 | 1 | 8 | 14 | 17 | 16 | 11 | 3 | -4 | -11 |
| Regen & sneeuw (mm) | 18 | 27 | 44 | 82 | 109 | 130 | 94 | 107 | 89 | 70 | 33 | 37 |
| Natte dagen | 5 | 5 | 7 | 11 | 12 | 15 | 13 | 13 | 10 | 8 | 6 | 6 |
| Zon u/dag | 4,9 | 6,9 | 7,0 | 6,9 | 7,2 | 8,3 | 9,4 | 7,9 | 6,5 | 4,7 | 3,6 | 2,9 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 18 | 18 | 13 | 6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 10 | 18 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (239 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 137% | 48% | 157% | 53% | 109% | 117% | 97% | 80% | 37% | 73% | 135% | 72% |
| 2021 | 126% | 75% | 137% | 75% | 90% | 37% | 59% | 128% | 54% | 67% | 92% | 142% |
| 2022 | 75% | 60% | 145% | 137% | 90% | 39% | 65% | 129% | 35% | 23% | 182% | 136% |
| 2023 | 294% | 245% | 189% | 129% | 45% | 49% | 106% | 56% | 121% | 163% | 8% | 162% |
| 2024 | 30% | 60% | 144% | 136% | 157% | 180% | 109% | 137% | 14% | 61% | 168% | 77% |
| 2025 | 42% | 71% | 222% | 89% | 79% | 151% | 135% | 120% | 112% | 44% | 85% | 108% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q1752963) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.


