
In cijfers.
343m
Hoogte
0,77m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mei–Jun
Sep–Okt
Beste maanden
2,6MW
Waterkracht
schatting
Het water van Pissing Mare Falls, maand na maand
Hij buldert van april tot mei.
De volste maanden: van april tot mei, met het smeltwater. Gemiddeld onder −4 °C (van januari tot maart): de waterval kan deels bevriezen.
- 0,8 m³/sJan
- 0,4 m³/sFeb
- 0,6 m³/sMrt
- 1,9 m³/sApr
- 2,1 m³/sMei
- 1,3 m³/sJun
- 0,8 m³/sJul
- 0,8 m³/sAug
- 1,1 m³/sSep
- 1,1 m³/sOkt
- 1,0 m³/sNov
- 1,1 m³/sDec
Van ongeveer 0,40 m³/s in de laagste maand tot 2,1 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van mei tot juni en van september tot oktober.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Canada
Pissing Mare Falls is een waterval (Canada). Het water valt 343 m. Hij ligt in Nationaal park Gros Morne. Hij maakt deel uit van een UNESCO-werelderfgoed.
Hoe er te komen.
- Deer Lake Airport (YDF)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 59 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven YDF (Deer Lake)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van mei tot juni en van september tot oktoberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
2,6 MW
Ongeveer 0,77 m³/s die 343 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- genoeg voor ongeveer 650 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 526 m over 1,3 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 128 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- —uitkijkpunten
- 2gemarkeerde wandelroutesLong Range Traverse Trail, Northern Traverse Trail
- —parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- 5campingsWest side of Marks Pond, Triangle Pond, Gilley Pond en nog 2
- —hotels en accommodaties binnen 6 km
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -4 | -4 | -1 | 4 | 12 | 17 | 22 | 21 | 16 | 10 | 4 | -1 |
| Nacht °C | -11 | -11 | -9 | -3 | 2 | 8 | 12 | 12 | 8 | 3 | -2 | -7 |
| Regen & sneeuw (mm) | 123 | 111 | 91 | 88 | 95 | 98 | 118 | 128 | 136 | 125 | 130 | 130 |
| Natte dagen | 22 | 18 | 17 | 15 | 15 | 15 | 17 | 17 | 16 | 18 | 19 | 20 |
| Zon u/dag | 1,6 | 2,8 | 4,2 | 5,4 | 6,0 | 6,0 | 6,6 | 5,8 | 4,7 | 3,3 | 1,5 | 0,8 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 41 | 59 | 60 | 30 | 6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5 | 16 | 25 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (28 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 62% | 100% | 123% | 58% | 116% | 85% | 63% | 100% | 55% | 106% | 66% | 99% |
| 2021 | 49% | 114% | 84% | 96% | 131% | 110% | 152% | 76% | 151% | 101% | 97% | 128% |
| 2022 | 175% | 139% | 135% | 108% | 102% | 99% | 122% | 81% | 82% | 37% | 126% | 56% |
| 2023 | 138% | 89% | 55% | 47% | 72% | 133% | 148% | 108% | 64% | 148% | 84% | 120% |
| 2024 | 66% | 86% | 192% | 83% | 109% | 124% | 74% | 82% | 28% | 93% | 112% | 89% |
| 2025 | 87% | 110% | 131% | 148% | 82% | 100% | 74% | 51% | 61% | 39% | 142% | 124% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q7198428) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.


