Volksrepubliek China Waterval
Pearl Shoal Waterfall
Een van de watervallen — Volksrepubliek China.

In cijfers.
1,9m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Jun–Sep
Beste maanden
2.425m
Hoogte boven zee
Het water van Pearl Shoal Waterfall, maand na maand
Hij buldert van juni tot september.
De volste maanden: van juni tot september. De dunste: van november tot maart.
- 0,2 m³/sJan
- 0,2 m³/sFeb
- 0,5 m³/sMrt
- 1,3 m³/sApr
- 2,7 m³/sMei
- 3,5 m³/sJun
- 3,7 m³/sJul
- 3,1 m³/sAug
- 3,0 m³/sSep
- 1,8 m³/sOkt
- 0,8 m³/sNov
- 0,3 m³/sDec
Van ongeveer 0,24 m³/s in de laagste maand tot 3,7 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van juni tot september.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Pearl Shoal Waterfall is een waterval (Volksrepubliek China).
Hoe er te komen.
- Parkeren op 580 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Jiuzhai Huanglong Airport (JZH)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 40 km hemelsbreed
- Van juni tot septemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 144 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 238 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 6uitkijkpunten五花海, 诺日朗瀑布观景台 en nog 4
- —gemarkeerde wandelroutes
- 1parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- 4toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- 3bushaltes binnen 1 km
- 3andere benoemde watervallen binnen 4 km箭竹海瀑布, 树正, 诺日朗瀑布
- —grotten
- —campings
- —hotels en accommodaties binnen 6 km
- 2restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 7 | 10 | 12 | 17 | 20 | 23 | 24 | 24 | 21 | 16 | 11 | 8 |
| Nacht °C | -7 | -4 | -1 | 2 | 6 | 10 | 13 | 12 | 9 | 4 | -1 | -6 |
| Regen & sneeuw (mm) | 5 | 9 | 26 | 53 | 104 | 110 | 122 | 103 | 107 | 62 | 14 | 3 |
| Natte dagen | 2 | 3 | 8 | 13 | 19 | 19 | 19 | 17 | 18 | 16 | 4 | 1 |
| Zon u/dag | 7,4 | 7,3 | 7,0 | 6,7 | 6,1 | 5,2 | 6,2 | 6,2 | 4,7 | 5,3 | 7,2 | 7,5 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 14 | 16 | 16 | 13 | 10 | 4 | 0 | 1 | 5 | 13 | 13 | 14 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (2.425 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 130% | 41% | 149% | 106% | 102% | 195% | 142% | 249% | 92% | 193% | 133% | — |
| 2021 | 106% | 124% | 129% | 139% | 85% | 100% | 103% | 151% | 127% | 198% | 82% | — |
| 2022 | 204% | 154% | 145% | 145% | 90% | 56% | 127% | 85% | 91% | 115% | 89% | — |
| 2023 | 86% | 211% | 184% | 131% | 75% | 75% | 87% | 76% | 128% | 125% | 124% | — |
| 2024 | 68% | 153% | 108% | 158% | 84% | 95% | 184% | 84% | 66% | 107% | 196% | — |
| 2025 | 186% | 157% | 119% | 52% | 83% | 144% | 89% | 110% | 106% | 149% | 87% | — |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q4741726) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.


