Naar de inhoud
Cascadyas
EN

Marokko Marokko Waterval

Ouzoud

110 meter val.

Wanneer gaan

Cascades d'ouzoud maroc 01
Alexander Leisser · CC BY-SA 4.0

In cijfers.

110m

Hoogte

1,3m³/s

Gemiddeld debiet

schatting

Mrt
Nov–Jan

Beste maanden

1,4MW

Waterkracht

schatting

Het water van Ouzoud, maand na maand

Hij buldert in maart en van november tot december.

De volste maanden: maart en van november tot december. De dunste: van juni tot september.

  1. 2,6 m³/sJan
  2. 2,4 m³/sFeb
  3. 3,3 m³/sMrt
  4. 2,6 m³/sApr
  5. 1,4 m³/sMei
  6. 0,5 m³/sJun
  7. 0,2 m³/sJul
  8. 0,2 m³/sAug
  9. 0,5 m³/sSep
  10. 1,2 m³/sOkt
  11. 3,5 m³/sNov
  12. 3,1 m³/sDec
veel water beste maanden

Van ongeveer 0,20 m³/s in de laagste maand tot 3,5 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: maart en van november tot januari.

Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.

Plaats in Marokko

Ouzoud is een waterval (Marokko). Het water valt 110 m over een breedte van 90 m.

Meer op Wikipedia

Hoe er te komen.

Plan uw bezoek

Overnachten, ontdekken en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Hoe groot?

Hoe groot hij echt is.

110 mOuzoud1,8 meen mens93 mVrijheidsbeeld96 mBig Ben139 mGrotePiramide

Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.

1,4 MW

Ongeveer 1,3 m³/s die 110 m vallen: het vermogen van het vallende water.

  • genoeg voor ongeveer 355 huishoudens, als alles stroom werd

Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.

Gezien vanuit de lucht.

8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.

Ouzoud van bovenaf (Sentinel-2) N 2 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

De Oued Tissakht وادي تيسخت door de waterval
700 m750 mOuzoud-1.5 km-1 km-0.5 km0← stroomopwaartsstroomafwaarts →

De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.

Rond de waterval daalt de rivier 115 m over 2,1 km.

Wat er rondom is.

  • 10uitkijkpuntenOuzoud Falls شلالات أوزود, Ouzoud Falls, Vue Des Cascades D'Ouzoud منظر شلالات أوزود en nog 7
  • —gemarkeerde wandelroutes
  • 5parkeerplaatsen
  • —zwemplekken
  • —picknickplekken
  • 3toiletten
  • 1infoborden en bezoekerscentra
  • —bushaltes binnen 1 km
  • 2andere benoemde watervallen binnen 4 km
  • —grotten
  • 5campingsCamping de la Nature تخييم الطبيعة, Imouzzer إيموزار, Camping "Traumschiff Walhalla" en nog 2
  • 12hotels en accommodaties binnen 6 kmRiad Cascades d'Ouzoud الرياض الشلالات أوزود, Riad Dar Ouzoud, Riad Dar Fatna الرياض دار فاطنة en nog 9
  • 13restaurants en cafés binnen 3 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Tabia7,8 km in vogelvlucht
  • Taounza14 km in vogelvlucht
  • Azilal15 km in vogelvlucht
  • Ouaoula16 km in vogelvlucht
  • Oulad Ayad22 km in vogelvlucht

Weer

Het weer, maand na maand.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag °C141620222732373630251916
Nacht °C346812162020161374
Regen & sneeuw (mm)383654352066822376840
Natte dagen668642124677
Zon u/dag7,68,29,09,710,812,412,311,39,88,57,37,3
Sneeuw op de grond (cm)432100000023

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (1.068 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.

Foto's

Door de ogen van bezoekers.

Lake below Ouzoud Falls, Morocco, 20250126 1402 7475
Jakub Hałun · CC BY 4.0
Ouzoud Falls, Morocco, 20250126 1354 7463
Jakub Hałun · CC BY 4.0
Ouzoud waterfalls In spring-Morocco
Kasmii · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Natte en droge jaren

Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
202030%2%287%164%123%5%611%74%51%63%52%55%
2021157%156%105%25%218%19%5%4%277%25%33%58%
202238%47%132%364%34%105%71%51%64%96%9%124%
202318%154%6%31%121%114%57%60%20%104%1%19%
202438%97%99%23%8%19%82%51%235%153%11%49%
202549%82%178%94%39%105%320%7%36%1%44%340%

130% natter dan normaal 70% droger dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, breedte, rivierWikidata (Q38212) · CC0
Debiet en stroomgebiedHydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Reliëf, rivierprofiel, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Paden, uitkijkpunten, parkeren© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.U bent hier
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken