Naar de inhoud
Cascadyas
EN

Spanje Spanje Waterval

La Cimbarra

Een van de watervallen — Spanje.

Wanneer gaan

Cascada de la Cimbarra
Niko35moral · CC BY-SA 3.0 es

In cijfers.

0,27m³/s

Gemiddeld debiet

schatting

Mrt–Apr
Nov–Dec

Beste maanden

658m

Hoogte boven zee

Het water van La Cimbarra, maand na maand

Hij buldert van maart tot april en van november tot december.

De volste maanden: van maart tot april en van november tot december. De dunste: van juni tot september.

  1. 0,6 m³/sJan
  2. 0,6 m³/sFeb
  3. 0,9 m³/sMrt
  4. 0,8 m³/sApr
  5. 0,5 m³/sMei
  6. 0,2 m³/sJun
  7. 0,1 m³/sJul
  8. 0,0 m³/sAug
  9. 0,2 m³/sSep
  10. 0,5 m³/sOkt
  11. 0,7 m³/sNov
  12. 0,8 m³/sDec
veel water beste maanden

Van ongeveer 0,04 m³/s in de laagste maand tot 0,86 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van maart tot april en van november tot december.

Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.

Spanje

La Cimbarra is een waterval (Spanje).

Hoe er te komen.

  • Aldeaquemadadichtstbijzijnde plaats · 2,6 km in vogelvlucht
  • Parkeren op 390 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
  • F.G.L. Airport Granada-Jaén Airport (GRX)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 138 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven GRX (Granada)Discover Cars · Affiliatelink
  • Van maart tot april en van november tot decemberbeste maanden (schatting)

Plan uw bezoek

Overnachten, ontdekken en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Gezien vanuit de lucht.

8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.

La Cimbarra van bovenaf (Sentinel-2) N 2 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

De Río Guarrizas door de waterval
600 m650 mLa Cimbarra-1.5 km-1 km-0.5 km0+0.5 km+1 km+1.5 km← stroomopwaartsstroomafwaarts →

De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.

Rond de waterval daalt de rivier 107 m over 3,6 km.

Wat er rondom is.

  • 2uitkijkpuntenMirador del Desfiladero, Mirador de La Cimbarra
  • 3gemarkeerde wandelroutesCerro Monuera, La Cimbarra, Arroyo de Martín Pérez
  • 1parkeerplaatsen
  • —zwemplekken
  • 1picknickplekken
  • —toiletten
  • —infoborden en bezoekerscentra
  • —bushaltes binnen 1 km
  • 2andere benoemde watervallen binnen 4 kmEl Cimbarrillo, Cascada del Negrillo
  • —grotten
  • —campings
  • 1hotels en accommodaties binnen 6 kmCasa Rural "La Cimbarra"
  • 2restaurants en cafés binnen 3 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Aldeaquemada2,6 km in vogelvlucht
  • Santa Elena16 km in vogelvlucht
  • Castellar de Santiago19 km in vogelvlucht
  • Santisteban del Puerto21 km in vogelvlucht
  • Viso del Marqués22 km in vogelvlucht
  • Navas de San Juan23 km in vogelvlucht
  • Vilches24 km in vogelvlucht
  • Arquillos24 km in vogelvlucht

Weer

Het weer, maand na maand.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag °C111316202532363529231512
Nacht °C114711161919151042
Regen & sneeuw (mm)3335524833144929474739
Natte dagen767873125877
Zon u/dag5,36,37,38,510,212,313,211,79,27,35,75,3
Sneeuw op de grond (cm)321000000012

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (658 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.

Foto's

Door de ogen van bezoekers.

Cascada Cimbarra1
Veinticuatro de Jahén · CC BY-SA 4.0
Cascada de cimbarra de frente 2
Saul moreno · CC BY-SA 4.0
Cascada de cimbarra desde arriba
Saul moreno · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Natte en droge jaren

Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
2020116%7%152%126%150%17%—210%66%59%140%73%
2021208%73%31%122%61%206%—224%119%83%72%56%
202219%20%155%136%26%17%—107%88%34%48%246%
202333%18%11%2%185%223%—0%200%96%15%60%
2024121%144%223%19%24%217%—62%111%188%51%3%
2025187%33%277%88%107%90%—90%23%70%122%132%

130% natter dan normaal 70% droger dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, breedte, rivierWikidata (Q5755906) · CC0
Debiet en stroomgebiedHydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Reliëf, rivierprofiel, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Paden, uitkijkpunten, parkeren© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.U bent hier
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken