Volksrepubliek China Waterval
Hukou Waterfall
Een van de watervallen — Volksrepubliek China.

In cijfers.
915m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Aug–Nov
Beste maanden
448m
Hoogte boven zee
Het water van Hukou Waterfall, maand na maand
Hij buldert van augustus tot oktober.
De volste maanden: van augustus tot oktober. De dunste: van januari tot april.
- 471 m³/sJan
- 390 m³/sFeb
- 507 m³/sMrt
- 647 m³/sApr
- 762 m³/sMei
- 873 m³/sJun
- 1.164 m³/sJul
- 1.418 m³/sAug
- 1.635 m³/sSep
- 1.542 m³/sOkt
- 1.151 m³/sNov
- 785 m³/sDec
Van ongeveer 390 m³/s in de laagste maand tot 1.635 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van augustus tot november.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Jichangdichtstbijzijnde plaats · 21 km in vogelvlucht
- Parkeren op 290 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Yan'an Nanniwan Airport (ENY)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 95 km hemelsbreed
- Van augustus tot novemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 21 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 199 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 3uitkijkpunten
- —gemarkeerde wandelroutes
- 2parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- —campings
- 3hotels en accommodaties binnen 6 km壶口观景楼大酒店, 吉县壶口客栈, 望河楼大酒店
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Jichang21 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 4 | 8 | 16 | 23 | 29 | 33 | 34 | 32 | 27 | 20 | 12 | 5 |
| Nacht °C | -6 | -3 | 2 | 8 | 14 | 19 | 22 | 20 | 15 | 8 | 1 | -5 |
| Regen & sneeuw (mm) | 6 | 10 | 12 | 32 | 49 | 67 | 120 | 109 | 94 | 43 | 19 | 4 |
| Natte dagen | 2 | 2 | 4 | 6 | 7 | 10 | 15 | 14 | 11 | 7 | 4 | 1 |
| Zon u/dag | 6,2 | 6,3 | 7,6 | 7,9 | 8,1 | 7,5 | 6,5 | 5,9 | 5,0 | 5,6 | 6,0 | 6,3 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 14 | 13 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 12 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (448 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 383% | 151% | 87% | 62% | 116% | 167% | 91% | 245% | 36% | 81% | 181% | — |
| 2021 | 47% | 277% | 185% | 144% | 115% | 69% | 121% | 132% | 245% | 232% | 73% | — |
| 2022 | 168% | 44% | 118% | 106% | 71% | 127% | 182% | 124% | 24% | 151% | 131% | — |
| 2023 | 95% | 107% | 77% | 309% | 222% | 95% | 86% | 121% | 107% | 58% | 100% | — |
| 2024 | 263% | 171% | 207% | 149% | 39% | 58% | 136% | 122% | 73% | 132% | 120% | — |
| 2025 | 278% | 25% | 245% | 31% | 71% | 146% | 104% | 185% | 202% | 384% | 61% | — |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q602973) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.


