
In cijfers.
120m
Hoogte
74m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Jul–Okt
Beste maanden
87MW
Waterkracht
schatting
Het water van Chutes de Boali, maand na maand
Hij buldert van juli tot oktober.
De volste maanden: van juli tot oktober. De dunste: van december tot maart.
- 15 m³/sJan
- 20 m³/sFeb
- 46 m³/sMrt
- 62 m³/sApr
- 84 m³/sMei
- 108 m³/sJun
- 151 m³/sJul
- 163 m³/sAug
- 159 m³/sSep
- 172 m³/sOkt
- 93 m³/sNov
- 38 m³/sDec
Van ongeveer 15 m³/s in de laagste maand tot 172 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van juli tot oktober.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Chutes de Boali is een waterval (Centraal-Afrikaanse Republiek). Het water valt 120 m over een breedte van 250 m.
Hoe er te komen.
- Boalidichtstbijzijnde plaats · 12 km in vogelvlucht
- Parkeren op 150 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Bangui M'Poko International Airport (BGF)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 74 km hemelsbreed
- Van juli tot oktoberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
87 MW
Ongeveer 74 m³/s die 120 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- evenveel als 29 grote windturbines
- genoeg voor ongeveer 21.800 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 97 m over 3,5 km.
Wat er rondom is.
- —uitkijkpunten
- —gemarkeerde wandelroutes
- 1parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- —campings
- 1hotels en accommodaties binnen 6 kmChutes de Boali
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Boali12 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 35 | 36 | 33 | 32 | 31 | 30 | 29 | 29 | 29 | 29 | 31 | 33 |
| Nacht °C | 20 | 22 | 23 | 22 | 22 | 22 | 21 | 21 | 21 | 21 | 21 | 20 |
| Regen & sneeuw (mm) | 6 | 42 | 101 | 106 | 138 | 161 | 217 | 203 | 193 | 222 | 63 | 7 |
| Natte dagen | 2 | 6 | 16 | 20 | 24 | 24 | 27 | 29 | 27 | 26 | 12 | 3 |
| Zon u/dag | 8,7 | 7,6 | 6,7 | 6,8 | 6,6 | 5,9 | 5,1 | 4,8 | 5,8 | 6,2 | 7,5 | 8,4 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (461 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 0% | 24% | 266% | 218% | 151% | 95% | 248% | 178% | 146% | 116% | 113% | 235% |
| 2021 | 793% | 18% | 138% | 79% | 110% | 122% | 101% | 141% | 133% | 118% | 165% | 164% |
| 2022 | 10% | 5% | 93% | 68% | 181% | 96% | 127% | 135% | 140% | 190% | 273% | 68% |
| 2023 | 37% | 71% | 78% | 115% | 115% | 78% | 133% | 126% | 175% | 122% | 946% | 218% |
| 2024 | 5% | 5% | 102% | 83% | 135% | 144% | 60% | 120% | 96% | 141% | 101% | 4.977% |
| 2025 | 20% | 100% | 47% | 162% | 77% | 142% | 142% | 72% | 76% | 88% | 171% | 218% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q22501890) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.


