Sao Tomé en Principe Waterval
Cascata de São Nicolau
Een van de watervallen — Sao Tomé en Principe.

In cijfers.
Mrt–Mei
Dec
Beste maanden
930m
Hoogte boven zee
Het water van Cascata de São Nicolau, maand na maand
Hij buldert van maart tot mei en van november tot december.
De volste maanden: van maart tot mei en van november tot december. De dunste: van juli tot september.
- 74%Jan
- 67%Feb
- 85%Mrt
- 100%Apr
- 83%Mei
- 40%Jun
- 14%Jul
- 5%Aug
- 9%Sep
- 40%Okt
- 76%Nov
- 79%Dec
Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van maart tot mei en december.
Schatting op basis van regen, smeltwater en verdamping per maand (NASA POWER, 1991–2020) rond de waterval. Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Sao Tomé en Principe
Cascata de São Nicolau is een waterval (Sao Tomé en Principe).
Hoe er te komen.
- Piedadedichtstbijzijnde plaats · 4,5 km in vogelvlucht
- São Tomé International Airport (TMS)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 14 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven POG (Port Gentil)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van maart tot mei en decemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 334 m over 2,8 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 46 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- —uitkijkpunten
- —gemarkeerde wandelroutes
- —parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- 1infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 1andere benoemde watervallen binnen 4 kmCascata de Bombaim
- —grotten
- —campings
- 4hotels en accommodaties binnen 6 kmBelém, Hotel Bombaim, Brice en nog 1
- 1restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Piedade4,5 km in vogelvlucht
- Folha Fede6,5 km in vogelvlucht
- Lemos8,3 km in vogelvlucht
- Rosema9,5 km in vogelvlucht
- Changra9,9 km in vogelvlucht
- Almeirim11 km in vogelvlucht
- Agua Porca11 km in vogelvlucht
- Neves12 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 22 | 22 | 22 | 22 | 21 | 20 | 19 | 20 | 20 | 21 | 21 | 21 |
| Nacht °C | 21 | 21 | 22 | 21 | 21 | 19 | 18 | 18 | 19 | 20 | 20 | 20 |
| Regen & sneeuw (mm) | 130 | 119 | 167 | 176 | 127 | 44 | 22 | 20 | 41 | 114 | 158 | 134 |
| Natte dagen | 27 | 24 | 29 | 28 | 24 | 12 | 8 | 6 | 12 | 25 | 29 | 28 |
| Zon u/dag | 4,8 | 4,8 | 4,8 | 4,8 | 5,3 | 5,5 | 5,0 | 5,0 | 5,1 | 4,8 | 4,4 | 4,7 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (930 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.


Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 67% | 81% | 98% | 86% | 71% | 133% | 152% | 149% | 115% | 92% | 104% | 74% |
| 2021 | 78% | 91% | 112% | 84% | 111% | 233% | 89% | 209% | 145% | 101% | 90% | 128% |
| 2022 | 70% | 47% | 90% | 93% | 106% | 133% | 101% | 75% | 112% | 172% | 116% | 97% |
| 2023 | 129% | 68% | 102% | 103% | 107% | 69% | 67% | 58% | 37% | 114% | 125% | 99% |
| 2024 | 53% | 91% | 97% | 85% | 115% | 39% | 68% | 61% | 109% | 77% | 101% | 95% |
| 2025 | 85% | 65% | 91% | 86% | 102% | 148% | 113% | 49% | 113% | 43% | 80% | 100% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q99511847) · CC0 |
|---|---|
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.