
In cijfers.
42m
Hoogte
212m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Jul–Okt
Beste maanden
87MW
Waterkracht
schatting
Het water van Blue Nile Falls, maand na maand
Hij buldert van augustus tot september.
De volste maanden: van augustus tot september. De dunste: van november tot mei.
- 52 m³/sJan
- 49 m³/sFeb
- 53 m³/sMrt
- 66 m³/sApr
- 113 m³/sMei
- 191 m³/sJun
- 384 m³/sJul
- 508 m³/sAug
- 472 m³/sSep
- 294 m³/sOkt
- 138 m³/sNov
- 68 m³/sDec
Van ongeveer 49 m³/s in de laagste maand tot 508 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van juli tot oktober.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- T’īs Isatdichtstbijzijnde plaats · 0,9 km in vogelvlucht
- Parkeren op 700 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Bahir Dar Airport (BJR)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 32 km hemelsbreed
- Van juli tot oktoberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
87 MW
Ongeveer 212 m³/s die 42 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- evenveel als 29 grote windturbines
- genoeg voor ongeveer 21.800 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Wat er rondom is.
- 8uitkijkpuntenጥስ እሳት ፏፏቴ en nog 7
- —gemarkeerde wandelroutes
- 2parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- 1infoborden en bezoekerscentra
- 1bushaltes binnen 1 km
- 2andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- 2campingsBlue Nile Camping
- —hotels en accommodaties binnen 6 km
- 1restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- T’īs Isat0,9 km in vogelvlucht
- Bahir Dar24 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 29 | 31 | 32 | 32 | 30 | 27 | 24 | 23 | 25 | 26 | 26 | 27 |
| Nacht °C | 14 | 16 | 18 | 19 | 19 | 18 | 17 | 17 | 17 | 15 | 14 | 14 |
| Regen & sneeuw (mm) | 4 | 10 | 29 | 59 | 134 | 197 | 394 | 370 | 200 | 72 | 28 | 10 |
| Natte dagen | 1 | 3 | 8 | 13 | 20 | 28 | 31 | 31 | 26 | 13 | 6 | 3 |
| Zon u/dag | 10,4 | 10,4 | 10,1 | 10,0 | 9,1 | 8,0 | 6,1 | 6,1 | 8,0 | 9,4 | 9,9 | 10,4 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (1.635 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | — | 142% | 35% | 113% | 138% | 112% | 119% | 140% | 196% | 82% | 24% | 16% |
| 2021 | — | 175% | 30% | 162% | 200% | 65% | 195% | 135% | 145% | 85% | 160% | 368% |
| 2022 | — | 88% | 86% | 203% | 60% | 145% | 163% | 85% | 90% | 91% | 18% | 158% |
| 2023 | — | 21% | 61% | 259% | 83% | 156% | 105% | 115% | 68% | 236% | 447% | 36% |
| 2024 | — | 160% | 89% | 39% | 41% | 199% | 159% | 115% | 109% | 117% | 140% | 6% |
| 2025 | — | 76% | 151% | 79% | 165% | 88% | 128% | 171% | 145% | 121% | 128% | 130% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q1266055) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.


