
In cijfers.
0,20m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Okt–Jan
Beste maanden
406m
Hoogte boven zee
Het water van Anai valley, maand na maand
Hij buldert van oktober tot december.
De volste maanden: van oktober tot december.
- 0,2 m³/sJan
- 0,2 m³/sFeb
- 0,2 m³/sMrt
- 0,2 m³/sApr
- 0,2 m³/sMei
- 0,1 m³/sJun
- 0,1 m³/sJul
- 0,1 m³/sAug
- 0,2 m³/sSep
- 0,2 m³/sOkt
- 0,3 m³/sNov
- 0,2 m³/sDec
Van ongeveer 0,13 m³/s in de laagste maand tot 0,26 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van oktober tot januari.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Anai valley is een waterval (Indonesië).
Hoe er te komen.
- Padangpanjangdichtstbijzijnde plaats · 8,0 km in vogelvlucht
- Minangkabau International Airport (PDG)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 34 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven CGK (Jakarta)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van oktober tot januaribeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 335 m over 1,9 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 150 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 2uitkijkpuntenbridgeview
- —gemarkeerde wandelroutes
- —parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- —campings
- 5hotels en accommodaties binnen 6 km
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Padangpanjang8,0 km in vogelvlucht
- Kotatua16 km in vogelvlucht
- Sungaisarik16 km in vogelvlucht
- Parit Malintang17 km in vogelvlucht
- Bukittinggi20 km in vogelvlucht
- Kampungladang20 km in vogelvlucht
- Simabur21 km in vogelvlucht
- Lubukalung22 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 27 | 27 | 28 | 28 | 28 | 27 | 27 | 27 | 27 | 27 | 27 | 27 |
| Nacht °C | 21 | 22 | 22 | 22 | 22 | 22 | 21 | 21 | 21 | 22 | 22 | 21 |
| Regen & sneeuw (mm) | 270 | 268 | 322 | 312 | 229 | 238 | 217 | 250 | 302 | 359 | 449 | 358 |
| Natte dagen | 21 | 18 | 24 | 25 | 20 | 17 | 18 | 19 | 21 | 24 | 26 | 25 |
| Zon u/dag | 4,8 | 4,9 | 5,3 | 5,6 | 6,3 | 6,4 | 6,2 | 5,5 | 4,7 | 4,5 | 4,9 | 4,8 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (406 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 111% | 74% | 90% | 122% | 135% | 92% | 189% | 71% | 117% | 88% | 120% | 82% |
| 2021 | 108% | 35% | 175% | 105% | 204% | 107% | 74% | 158% | 193% | 80% | 62% | 142% |
| 2022 | 88% | 135% | 92% | 129% | 96% | 176% | 105% | 156% | 150% | 155% | 119% | 107% |
| 2023 | 120% | 86% | 104% | 98% | 111% | 120% | 141% | 187% | 64% | 44% | 52% | 107% |
| 2024 | 167% | 122% | 105% | 149% | 221% | 148% | 55% | 183% | 92% | 121% | 88% | 93% |
| 2025 | 195% | 105% | 139% | 102% | 82% | 69% | 97% | 119% | 88% | 46% | 143% | 144% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q17997837) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.


