
In cijfers.
130m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mei–Aug
Beste maanden
245m
Hoogte boven zee
Het water van Alexandra Falls, maand na maand
Hij buldert van mei tot juni.
De volste maanden: van mei tot juni, met het smeltwater. De dunste: van november tot maart. Gemiddeld onder −4 °C (van november tot maart): de waterval kan deels bevriezen.
- 110 m³/sJan
- 107 m³/sFeb
- 113 m³/sMrt
- 144 m³/sApr
- 162 m³/sMei
- 162 m³/sJun
- 145 m³/sJul
- 137 m³/sAug
- 133 m³/sSep
- 123 m³/sOkt
- 116 m³/sNov
- 112 m³/sDec
Van ongeveer 107 m³/s in de laagste maand tot 162 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van mei tot augustus.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Parkeren op 210 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Hay River / Merlyn Carter Airport (YHY)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 47 km hemelsbreedAutohuur in Hay RiverDiscover Cars · Affiliatelink↗
- Van mei tot augustusbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 38 m over 3,5 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 44 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 3uitkijkpuntenAlexandra Falls viewing platform, Alexandra Falls viewpoint
- —gemarkeerde wandelroutes
- 2parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 1andere benoemde watervallen binnen 4 kmLouise Falls
- —grotten
- 2campingsEscarpment Creek Group Campsite, Louise Falls
- —hotels en accommodaties binnen 6 km
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -20 | -16 | -10 | 2 | 14 | 21 | 24 | 21 | 13 | 2 | -11 | -18 |
| Nacht °C | -28 | -26 | -19 | -7 | 2 | 9 | 12 | 9 | 3 | -5 | -18 | -25 |
| Regen & sneeuw (mm) | 23 | 16 | 25 | 34 | 52 | 62 | 70 | 66 | 44 | 33 | 26 | 23 |
| Natte dagen | 6 | 5 | 7 | 7 | 9 | 11 | 12 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 |
| Zon u/dag | 2,5 | 5,3 | 8,8 | 10,8 | 10,1 | 9,9 | 9,0 | 7,5 | 6,0 | 3,2 | 1,6 | 1,6 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 31 | 36 | 37 | 18 | 4 | 0 | 0 | 0 | 2 | 13 | 19 | 24 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (245 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 144% | 120% | 105% | 150% | 194% | 149% | 194% | 205% | 113% | 106% | 120% | 71% |
| 2021 | 91% | 94% | 153% | 141% | 85% | 230% | 211% | 195% | 180% | 61% | 123% | 72% |
| 2022 | 101% | 138% | 110% | 108% | 167% | 69% | 41% | 42% | 27% | 63% | 55% | 92% |
| 2023 | 68% | 128% | 65% | 81% | 36% | 75% | 40% | 39% | 108% | 54% | 105% | 92% |
| 2024 | 95% | 118% | 36% | 56% | 69% | 72% | 59% | 70% | 80% | 99% | 90% | 156% |
| 2025 | 43% | 99% | 80% | 122% | 71% | 72% | 136% | 95% | 52% | 90% | 93% | 102% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q37396) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.


